Problemli Çalışanların veya İş Arkadaşlarınızın İşinizi Mahvetmelerine İzin Vermeyin!
Eğer iş yerinizde gerginlikleri ortadan kaldıracak bir “Acil Durum Dadısı“ olmasını dilediyseniz, dileğiniz yerine gelmiş durumda. Zor İnsanlarla Baş Etmek Hakkında 151 Pratik Fikir, zorlu çalışanlar ve iş arkadaşlarıyla nasıl baş edeceğinizi anlatan en iyi kaynak.
Beceriksizlerden içten pazarlıklılara ve zorbalara kadar, farklı karakterlerle nasıl başa çıkacağınız hakkında bilgi sahibi olacak ve;
Problemli çalışanların ofisin havasını belirlemelerine izin vermemeyi,
Sorunlu çalışanları birer takım oyuncusu haline getirmeyi,
Zorbalar, tacizciler ve yaş ayrımcılarıyla baş etmeyi,
Kötü niyetli insanların kariyerinizi mahvetmelerini engellemeyi,
Saldırgan bir iş arkadaşının toplantılarınızı ele geçirmesini önlemeyi,
Zararın neresinden döneceğinizi kestirmeyi öğreneceksiniz.
Bu kitaptaki bilgiler kısa, öz ve pratik olduklarından, tekrar tekrar onlara başvuracaksınız. İster bir amir, ister zor çalışanlarla birlikte çalışmak durumunda kalmış biri olun, bu tavsiyeler sorunlu çalışanları daha başarılı biçimde yönetmekte veya onlara karşı cesaretinizi toplamakta size yardımcı olacak. Artık öfkeli bir çalışanın gününüzü mahvetmesi korkusuyla yaşamak zorunda kalmayacaksınız.
Carrie-Mason Draffen kendi zengin tecrübelerine dayanarak yazıyor. 10 yıl boyunca, bir New York günlük gazetesi olan Newsday'de, çalışma hayatıyla ilgili alkış toplamış bir köşenin yazarlığını yaptı. Zor İnsanlarla Baş Etmek Hakkında 151 Pratik Fikir, yüzlerce amir ve çalışanın sorularını yanıtlayıp, insan kaynakları ve hukuk uzmanlarıyla görüşmelerinden edindiği anlayışı temel alıyor. Carrie Mason-Draffen kocası ve üç çocuğuyla New York'ta yaşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944174893
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
216
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat