Okuduğum en göz alıcı şekilde hazırlanmış tarih çalışmalarından biri.
Noel Malcolm, Sunday Telegraph

Müthiş... Muhteşem canlılığını, orijinalliğini, engin bilgi aralığını ve kendine güvenini inkar etmek mümkün değil... Dehşet içinde bitirdim
Jan Morrıs, Independent

2000 yılı yaklaşıyor. Şu anda sahip olduğumuz geriye dönüp bakma ve değerlendirme yapma şansı, önümüzdeki bin yıl boyunca bir daha tekrarlanmayacak. Felipe Fernandez-Armesto'nun kitabı, gerçekten küresel bir hal alan tarihe eşsiz bir öngörü sunmak için geçmişi tarıyor ve tüm ihtimalleri gözden geçiriyor.
Milenyum, bugünkü milenyumu incelerken olaylara gelecekten bakar gibi bir tavır takınarak öyküsel tarihçiliğe yeni bir başlangıç teşkil ediyor. Bu bin yılın tanık oldukları, bu hacimde bir çalışmada daha önce görülmemiş şekilde katmanlı ve aynı zamanda samimi bir tarzda ortaya konuyor. Kusursuz biçimde seçilmiş ayrıntıların da yardımıyla, tarihimiz, gelmiş geçmiş tüm medeniyetler ve kültürler ölçeğinde ilerleyen milenyum üzerinden aydınlatılıyor, dünyanın bir parçasından diğerine taşınırken başlangıçları gözler önüne seriliyor.
Etkili yazımı ve yüzlerce illüstrasyonuyla Milenyum, bir popüler tarih klasiği. Günümüzle ilintiliyken geleceğe de uzanan çok az çalışmadan biri. İlk baskısında, Duff Cooper Ödülü için aday gösterildi.
'Bugün sahip olduğumuz en iyi dünya tarihi değil, aynı zamanda en iyi karşılaştırmalı dünya imparatorlukları tarihi. Bu kitabı herkes okumalı.'
Anthony Pagden, The Tımes Lıterary Supplement

'Daima provoke edici ve çoğunlukla şaşırtıcı... Tanrıya şükür, tarihimizde yeni ve nefes kesici bir gezinti yapmak istediğimizde güvenebileceğimiz Fernandez-Armesto gibileri var.!
Roy Porter, New Statesman

(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944174404
Boyut
165-245
Sayfa Sayısı
850
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Enver Günsel
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat