Kaç kez farkına varmışızdır onca zaman bekleyip de karşımıza çıkan umutlarımızın. Bir şekilde hayatımızda yer eden insanları ne kadar önemsiyoruz, onlara ne kadar değer veriyoruz ya da onlar için neleri göze alıyoruz ki bu insanlardan bir şeyler ümit ediyoruz. Beklediğimiz anın o an olduğunu anlayabilmek için illa ki o anı yitirmeli miyiz. Neden bu kadar kolaycıyız, benciliz.
Neden istediğimiz şeylerin farkına varamıyoruz; bize sunulduğunda cesaret edemeyip yahut önemsemeyip kıymetini bilmiyoruz. Dostluklarımızda, sevgilerimizde, aşklarımızda da bu böyle değil midir.
Halbuki hayat her zaman cömert davranmaz bize. Boş yere yitirilen zamanın, hoyratça kullandığımız arkadaşlıkların, eskitmeden yıprattığımız dostlukların, savurganca harcadığımız aşkların hazin hatırasıyla yapayalnız kalırız bir gün.
Hayatınızı Değiştirecek Öyküler; sımsıcak, içten, ders veren kısa öykülerle uyandırıyor bizi. Çevrenizdeki mutlu insan sayısına bir bakın; yaşamınızda değiştirmek istediğiniz hiçbir şeyiniz yoksa bu kitabı okumayın!
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
Stok Kodu
9789758823444
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat