Aşk Olsun Barış Olsun Bugünü Mevlana ile AnlamakBugünü Mevlana İle Anlamak

%25
Aşk Olsun Barış Olsun,Kemal Sezer
Mevlana'nın Felsefesini Bu Kitabı Okuduktan Sonra Daha İyi Anlayacaksınız.
Doğumunun 800. Yılında Günümüz Sorunlarına Güncel Cevapları Bu Kitapta Bulacaksınız...
“Bizden sonra Mesnevi önderlik edecek, arayanlara ve isteyenlere doğru yolu gösterecektir.“ - Hz. Mevlana
Günümüz dünyasının insanı, gelişen teknolojinin sağladığı olanakların yanında, her alanda baş döndürücü bir hız ve acımasız bir rekabetle iç içe yaşamakta. Hayatını kazanmanın ve geleceğinin peşindeki insan, tüm zamanını bu amaçlarını gerçekleştirmeye ayırmakta ve bu durum kuşkusuz ruhsal dünyasında da fırtınalar estirmekte. Öte yandan dünyanın çeşitli yerlerinde süren savaşlar, çatışmalar, çocuk, yaşlı demeden yapılan kitlesel katliamlar, korkunç bir çaresizliğin ortasına fırlatıyor insanı!
Oysa bir insandan, tek bir insandan yola çıkarak toplumsal çözümlere varan Hz. Mevlana gerek insanın kendisiyle yapacağı barışın, gerekse barış içinde bir dünyanın yolunu, yazdıklarıyla, söyledikleriyle yüzyıllar öncesinden göstermiş...
Dilden kağıda döküldüğü günden bugüne kadar güncelliğini muhafaza eden Mesnevi; günümüz dünyasına ve bugünün insanına aşkın ve barışın ışığın tutmaya devam ediyor.
Bir başucu kitabı niteliğinde hazırlanmış olan “Aşk Olsun, Barış Olsun“ kitabı, modern dünyanın beraberinde getirdiği güncel sorunlara Hz. Mevlana'dan ve Mesnevi'den güncel cevaplar sunuyor.
Hz. Mevlana'nın dediği gibi Mesnevi hâlâ isteyenlere doğru yolu gösteriyor. Gayesi gerçeğe ulaşmak olan bir ruh yolculuğuna çağırıyor insanlığı...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789759146931
Boyut
130-210
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-1
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat