2004 sonbaharında, yine Nokta Kitap'tan çıkan "Finistere'de Suyun Fiyatı" adlı romanıyla büyük ilgi toplayan İsveçli yazar Bodil Malmsten'in, bu kez birbirinden farklı ve ilginç öykülerini sunuyoruz.
Yazarın üç ayrı kitabından, titizlikle seçilen on iki öykü, günümüz İsveç toplumunun değişik kesimlerini, canlı ve çarpıcı bir biçimde yansıtıyor. Malmsten'in Isveç edebiyatmda benzeri olmayan kişisel, kıvrak ve ince esprili anlatım tarzı, bu yapıtta da kendini gösteriyor.

Stockholm'ün sosyetik semtlerinden Östermalm'deki varlıklı ama mutsuz bir aileden, "Birisini öldürmene izin verilseydi kimi öldürürdün?" gibi bir soru ortaya atılınca sıkı bir sınavdan geçmek zorunda kalan çifte ve Güney İsveç'te güneşli bir yaz günü, kendilerinin ve arkadaşlarının cinselliğini keşfetmeye çalışan buluğ çağındaki çocuklara kadar, çok renkli ve geniş bir yelpaze, okuru derhal içine alıyor. Konu Ingmar Bergman Değil, refah ülkesi olarak tanınan İsveç'te, bireysel mutsuzlukların, gazetelere ve istatistiklere yansımayan "küçük trajedilerin" ve "azla yetinmelerin" örneklerini son derece akıcı bir anlatımla yansıtıyor.
Stok Kodu
9789758823796
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Gürhan Uçkan
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat