Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği

%25
Ölüdeniz Parşömenleri Gerçeği,Michael Baigent
Hristiyanlığın ilk dönemlerini merak eden herhangi birinin hayal kırıklığıyla göz yaşları dökmesi için yeterli bir çalışma
Mail On Sunday
“Heyecan verici bir öykü... Bu skandal uzun bir süredir devam ediyor.“
The Times
Ölü Deniz Parşömenleri 1947-1956 yılları arasında Kudüs'ün 30 km. doğusundaki mağaralarda bulunmuştu. Şimdi Kutsal Kan Kutsal Kase'nin yazarları Michael Baigent ve Richard Leigh 'yirminci yüzyılın en büyük akademik skandalı' olarak adlandırılan ve on dokuzuncu yüzyıla kadar gizlenen ve yakın zaman kadar bütün dünyanın gözünden uzak tutulan İbranice ve Arami dillerinde yazılmış sekiz yüz sayfalık belgenin dörtte üçten fazlasının nasıl ve neden gizlendiğini gözler önüne seriyorlar.
Yaptıkları sayısız görüşmeler,tarihi analizler ve gerek konu hakkında bu güne kadar yayınlanmış,gerekse yayınlanmamış materyal üzerinde yaptıkları titiz araştırmalar sonunda, yazarlar bilim adamları arasındaki şiddetli çekişmenin gerçek nedenini gözler önüne seriyorlar.

Bu belgeler Hristiyanlığın kökenleri ile ilgili yeni açıklamalar getirdiği gibi,Yeni Ahit'in yepyeni ve oldukça dikkat çekici bir uyarlamasını da gözler önüne seriyor. Ölü Deniz Parşömenleri Aldatmacası, yirminci yüzyılda yaşanan dini skandalın arkasındaki gerçek hikayeyi anlatan sansasyonel bir çalışma.

“Eğer Kurman yazıtlarının yayınlanması konusunda bir ilerleme kaydetmeyi sağlarsa,mükemmel bir iş başarmış olacak.“
Times Literary Supplement
“Karşıt görüşteki tüm kanıtlar bu kitapta yer alıyor ve görünüşe göre son derece ikna edici“
In Dublin
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789759146122
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
239
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat