Mustafa'yı futbol dünyasında, kişiliğiyle çok büyük bir hoca olan Parreira'nın yanındaki konuşmalarıyla tanıdım. Güler yüzlü olma özelliğine de sahip olan bu sevimli gençle futbol dostluğumuz uzun süre devam etti. Bir gün onun sadece çevirmen olmayıp kendi duygularını düşüncelerini ve izlenimlerini de kağıda aktarabilmekte ne denli başarılı bir yazar olduğunu keşfettim. Bir iki derken şimdi de öncekiler kadar keyifle okuyacağımız üçüncü kitabı da gururla elime geçti. Bizden birinin bizi bize anlatması bana her zaman ilginç gelmiştir.
- Halit Kıvanç
Ben zaten başından beri iddia edip duruyordum, bu çocuk “Nasrettin Hoca'nın torunu“ diye. Bu kitabını gördükten sonra şüphem kalmadı; evet, kesin o. Değilse de ben Nejat Uygur değilim.
- Nejat Uygur
Mustafa'yı ilk önce bir Fenerli olarak tanıdım, sonra Fener aşkıyla yazılmış kitabıyla, ardından tiyatro oyunlarını takip eden bir sanatsever olarak devam etti sohbetlerimiz. Sonrasında ise renkli kişiliği, nükteli sohbeti ve dilinden düşürmediği ikizleri ile hayata renk katmaya devam etti. İşte bu kültürlü, görgülü, akıllı ama bir o kadar da komik arkadaşımızdan yeni bir kitap. Keyifli okumalar.
- Berna Laçin
Bir kitap fuarında yüzünde kocaman bir gülümsemeyle tanıdığım Mustafa Kıran, bende ilk görüşte “Türk gibi samimi“ hissiyatı uyandırmıştı. Boşuna değilmiş. Ulusumuz hakkında kaleme aldıkları, eğlenceli olmanın yanı sıra oturup düşünülecek cinsten aforizmalar. Mustafa Kıran Türk sporuna katkılarını, Türk kimliğine katkılarıyla sürdürüyor.Onun tanıklıkları yüz güldürecek cinsten, gülmeye son derece ihtiyacımız olduğu bu günlerde üstüne basılmayacak bir kitap elinizde tuttuğunuz. Seveceksiniz. Eminim...
- Mesut Yar
Sevgili Kolej arkadaşım Mustafa'nın ilk iki kitabını zevkle okudum. Şimdi sıra üçüncüde. Arkadaşımın kitaplarını peşpeşe okumak beni çok mutlu ediyor. Çok merak ediyorum, Mustafa sen hangi ara bizim konuşmalarımızı not aldın da kitap yaptın?
- Engin Verel
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944174237
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat