Anadolu'da kaç aşk vardır gizli saklı yaşanan...
Kaç kadın aşkını sandığa saklamıştır, naftalinlerin yanında gizlenmiş kaç beyit vardır...
Sıdıka Hanım, güzeller güzeli, ağa kızı... Vefasız bir eş, evin tek oğlu Küçük Bey azametli kaynana Dilşat Hanım, dostluk örneği Lamia... VE aşkını vefayla yoğurup ilahi bir aşka çeviren Beko... Sıdıka'yı ölene kadar sadakatle seven Beko...
Sıdıka'ya beyitler yazan, genç yaşında kahrından ölen Hacı Hayri Bey...
Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemi, savaş, acılar ve umutlu filizlenen genç Türk cumhuriyetinin de öyküsü var Sıdıka Hanım romanında.
Akıcı üslubu, olaylar ve karakterlerin çarpıcılığıyla elinizden bırakamayacağınız gerçek bir yaşam öyküsüdür Sıdıka Hanım.
Hadiseler çok iyi tarzda birbirine bağlanmış, kopukluklar hiç yok. Hayal unsurları gerçeklerle o denli birleştirilmiş ki, ayırd etmek imkansız Sıdıka'nın başından geçenler, belli bir sıra ile, okuyanın merakını uyandıracak şekilde sıralanmış. Bu hali ile akıcılık ve edebi bir hüviyet kazanmış. Tek kelime ile muhteşem bir eser.
Doç. Dr. Naci Onur
Fırat Üniversitesi Edebiyat Kürsüsü
Sıdıka hanım romanı, önemli tarihi değişikliklerin oluştuğu bir dönemde yaşanan, ilginç ve gerçek bir hikaye, çok sürükleyici, anlatım sade ve akıcı. Zevkle okunabilen nadir romanlardan biri.
Işıl Yücesoy
Devlet Tiyatrosu Sanatçısı
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758823277
Sayfa Sayısı
376
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat