İnsanların En Çok Merak Ettiği Cennet Ve Cehennem Kavramları İlk Defa Bu Kadar Kapsamlı Bir Biçimde Ele Alındı
Bir Solukta Okuyacağınız Ve Herkesin Kütüphanesinde Bulunması Gereken Bir Başyapıt
Vücudumuzdaki trilyonlarca hücrenin her birinin içerisinde birer kopyamız olan DNA molekülü saklıdır. Saçta, deride, kanda, kemiklerde ve diğer tüm hücrelerimizde... DNA, bedenimizin yeniden inşa edilmesi için gereken tüm bilgilere sahiptir. Beden toprakta çürüse bile geride DNA kalır, o nedenle bilim adamları binlerce yıl önce ölmüş kişilerin DNA molekülleri üzerinde araştırma yapma imkanı bulabilmektedir. Ayrıca bildiğiniz gibi son yıllarda DNA sayesinde canlıları klonlama (kopyalama) deneyleri yapılmaktadır. Peki kıyamet günü diriliş de fiziki bedenle mi olacak?
Kur'an-ı Kerim'de uyku ile ölüm arasındaki benzerliğe dikkat çekilir. İlginçtir ki, bilim dünyası da halen “Gerçeküstü görüntüler rüyalarımıza nereden geliyor?“ sorusuna yanıt aramaktadır. Çünkü rüyalar sadece yaşayıp etkilendiğimiz olaylardan ibaret değildir. Yani bilinçaltının dışa vurumu, rüyaların sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Nitekim çoğumuz daha önce hiç karşılaşmadığı bir yüzü veya hayal edemeyeceği bir yeri mutlaka rüyasında görmüştür. Uykuda gözleriniz kapalı olduğu halde tüm renkleri algılarsınız ve dokunmadığınız halde dokunduğunuzu hissedersiniz. Benzer biçimde ameliyat masasında anestezi (narkoz) altındaki bazı hastaların da bedenlerini hissetmedikleri halde ameliyathanede olup biteni algıladıkları kayıtlara geçmiştir. Peki uyku esnasında ruh nereye yolculuk ediyor?
Görüntülerimizi oluşturan ışık parçacıkları yani fotonlar yok olmazlar, uzayın sonsuz derinliğine doğru hızla yol alırlar. Örneğin uydu fotoğrafları da yeryüzünden yansıyan bu ışık parçacıklarının yani görüntülerimizin yakalanmasından ibarettir. Bizlerden yansıyan bu ışık tanecikleri adeta birer parçamız gibidir. Peki meleklerin her yaptığımızı kaydediyor olmasının bu parçacıklarla bir ilgisi var mı?
Cennete giden zorlu yol, insanlara ve hayvanlara merhamet gösterip yardım etmekten mi geçiyor?
İslam alimlerinin görüşlerinden ve hadislerden derlediğimiz bu kitapta hadislere ve rivayetlere yer verdik; fakat okuyucunun öncelikli olarak güvenilirliği kesin olan Kur'an ayetlerini esas almasını tavsiye ediyoruz.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944174756
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat