Dünyada En Çok Satan Freud Kitabı
“Yeni Başlayanlar İçin Freud“ Kitabı, Freud'u Anlama Konusunda Zorluk Çekenler İçin, Çizimleri ve Anlaşılır Diliyle Bir Başucu Kitabı Niteliğindedir.

Yeni Başlayanlar İçin Freud kitabı, psikanaliz fikirleri için açık bir giriş niteliği taşımaktadır ve psikanalizin nasıl oluşturulduğunu açıklamaktadır. Kitap, 20. yüzyılın başlarında Freud'un bilinç ve rüya hakkındaki düşüncelerine nasıl ulaştığını ve psikanalizi nasıl geliştirdiğini göstermektedir. Freud'un çalışmalarının başlıca alanlarını bu konular oluşturmaktadır. Kitapta bu konuların yanı sıra Freud eleştirileri ve onun ölümünden sonra psikanalizin gelişimi de anlatılmaktadır. Freud'un 20. yüzyıl kültürü üzerindeki tespitleri gösterilmiş ve kültürel çalışmaları; feminizm, film kuramı ve sanat üzerindeki etkileri anlatılmıştır. Bu kitap, basit bir içerikle değil, anlaşılır bir dille ciddi konuları okuyucuya sunmaktadır.
20. yüzyıl, insan kültürünün ve varoluşunun dönüşüm yaşadığı bir dönem olmuştur ve Freud'un fikirleri hem bu değişiklikleri açıklamış hem de onların nedenlerini ortaya koymuştur. Cinsellik, savaş, reklam, sinema ve popüler kültür Freud'un bakış açısına çok şey borçludur. Onun fikirleri pek çok alanda etkin olmuştur.
Yeni Başlayanlar İçin Freud kitabı, geniş bir çalışma alanında okuyuculara bilgiler sunmaktadır. Osborne ve Mechan, uzun yıllar süren bir çalışmanın sonucunda bu kitabı ortaya çıkarmışlardır. Bu kitap Freud'u ve psikanalizi anlamak için iyi bir başlangıçtır.
(Tanıtım Yazısından) Rick Giombetti (Seattle)
İyi düzenlenmiş, eğlenceli ve okuması kolay bir kitap. Teknik ve akademik çalışmalarına girmeksizin Freud'u anlamak isteyenlere tavsiye ederim.
Stok Kodu
9789759146757
Boyut
150-240
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Çeviren
Arıcan Uysal,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat