Gizemli Bir Halkın TarihiAztekler Gizemli Bir Halkın Tarihi

%25
Aztekler,Yılmaz Aydın
Orta Amerika'nın En Gizemli Uygarlığı Olan Aztekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şeyi Bu Kitapta Bulacaksınız.Tarihte Gizemli Bir Şekilde Nasıl Ortaya Çıktılar?
Nasıl Büyük Bir Uygarlık Kurdular Ve Nasıl İspanyollar Tarafından Yok Edildiler?

Aztekler, günümüzde oldukça kısıtlı da olsa İspanyol işgal ve soykırımından sağ çıkmayı başarmış birkaç Orta Amerika uygarlığından birisidir. Nereden geldikleri bilinmeksizin günümüzün Meksika'sına göç ederek, tarihin en gizemli ve ileri uygarlıklarından birisini yaratmış bir toplumdur Aztekler. Çağının oldukça ötesinde bir astronomi ve mimari bilgisine sahip olan Aztekler, tarım, şehircilik, gökbilim, mimari ve daha birçok alanda, dünyanın kadim uygarlıklarıyla boy ölçüşecek bir uygarlık yaratmışlar, ancak “uygar dünya“dan “keşif“ amacıyla gelen İspanyol denizcileri tarafından kısacık bir zaman dilimi içerisinde neredeyse soyları tüketilerek tarihin derinliklerine gömülmüşlerdir.
Günümüzde eski güç ve ihtişamlarından hiçbir iz taşımasalar da Meksika'da hala varlıklarını sürdürmektedirler.
Elinizdeki araştırma, bu büyük toplumun ortaya çıkışı ve yapılanması, yarattığı uygarlık ve Avrupa'nın aç gözlü kolonicileri tarafından nasıl hunharca yok edildikleri hakkında oldukça kapsamlı bilgiler içermektedir. Tarih meraklıları için eşsiz bir eser...
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944174459
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat