İşler Güçler; kariyerlerinde farklı noktalardaki üç oyuncunun, birlikte bağımsız bir film çekebilmek için girdikleri kısır döngünün trajikomik hikâyesidir.

Ahmet, oyunculuk serüvenine başrol ile başlamış ama kariyeri boyunca bir daha başrol oynayamamış, eski günlerinin özleminde bir oyuncudur. Murat, geç girdiği sektörde tüm yeteneklerine ve çalışkanlığına rağmen bir türlü hak ettiği saygıyı göremediğini düşünmektedir. Sadi ise, gümrük memurluğunu bırakıp oyuncu olmaya gelmiş ve bir daha memuriyete dönmemek için gözünü karartmış her şeyi yapabilecek biridir. Üç yakın arkadaş, kendi filmlerini çekmek istemektedirler ancak kimse kendilerine yapımcı olmak istemez. Üçlü çareyi filmi finanse edecek parayı biriktirip kendi filmlerinin yapımcısı olmakta bulur. Sırf para kazanmak için Meslek Hikâyeleri adlı belgeselin sunuculuğunu kabul ederler.

Meslek Hikâyeleri başlarda basit bir iş gibidir ancak talihsizlikler yakalarını bir türlü bırakmaz. Çektikleri bölümler bir türlü yayın onayı alamamaktadır. Para kazanmak için girdikleri belgesel sunuculuğu kâbusları olmaya başlar. Bir şey kötü gitmeye başladığında domino etkisiyle her şey kötü gitmektedir hayatlarında. Aileleri, sevgilileri, akrabaları ve arkadaşlarıyla olan ilişkileri bozulur. Hallerini kendilerinden başka kimse anlayamamaktadır.

Meslek Hikâyeleri ile olan imtihanları biter bitmez, başlarına korsan bir yapımcı peyda olur. Bu seferde kendilerini çapsız, uyarlama televizyon işlerinin içinde bulurlar. Tek artı yönü para kazanabilmektedirler. Filmi çekebilecek parayı biriktirir biriktirmez başlarlar filmlerini çekmeye. Kendilerine göre harika bir filme imza atıyorlardır ama günün sonunda sadece kendileri böyle düşünüyor olacaktır.


İŞLER GÜÇLER 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de Modern Muzip Yalanlar sloganıyla yaz dizisi olarak yayınlanmaya başladı. Her geçen gün hayran kitlesini arttıran ve şu anda 2. Sezonu devam etmekte olan dizinin ilk sezonunu bu dvdde bulabilirsiniz.
Stok Kodu
9789055443788
Basım Yeri
iSTANBUL
Basım Tarihi
2013-03
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat