Borneo'da, ağaç tepelerinde hoplayıp zıplayan gergedan boynuzgagaların sunduğu şiirsel görüntüyü objektifiyle sonsuzluğa taşıyan Tim Laman için bu görüntü cennetten bir kare gibiydi. Ve bu kare, National Geographic fotoğrafçıları ve yazarlarının kendi yeryüzü cennetlerini okurlarıyla paylaştıkları “Cennetten Kareler “ başlıklı portfolyada yer alan 155 görüntüden sadece biri.
Flip Nicklin, mükemmeli, “efsanevi ve büyüleyici yaratıklar “ olarak tanımladığı balinaları izlemede bulunuyor. Gerd Ludwing, yağmurlu bir günde bir Berlin sokağından hızla geçen bisikletçiyi gördüğünde özgürlüğü hissediyor. Susie Post Rust, nefes almanın kendisinin bir cennet olduğunu kanıtlıyor.
Peki, eğer mutluluk soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yaşadığımız yerse, cennet yitirildiğinde ne olur? Fotoğrafçı Meggie Steber, “Cenneti ne hale getirdiğimizi görmek insanı gerçekten hayrete düşürüyor “ diyor. Bu kareler, içlerinde, umudun, hızla harekete geçme gereğinin yanı sıra dünyamızın en güzel manzaralarını korumak için yepyeni esin kaynaklarını da barındırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786055813093
Boyut
260-310
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-12
Çeviren
Duygu Akın,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat