??Daha önceden, dinin bu kadar ince olduğundan haberim yoktu. Ben sandım ki, Sana dönmek kâfi idi. Aslında samimi bir niyet ile Sana dönülebilse, bu dönüş bir defada ve kâfi olan dönüş olacak. Lâkin kullarının ne kadar aciz olduğunu biliyorsun. Hz.Peygamberimiz (s.a.v.), bir defa baktı ve gözü bir daha asla şaşmadı. Kulların ise, bir yandan Senin kıymetini öğrendikçe, Sana ve vaaad ettiklerine kavuşmak ümidi ile ahirete dönüyorlar. Ama dünyadan bir şey tekrar bakışları Senden ayırıyor. Boyunlar Sana kesilirken, tekrar eski haline dönüyor. Sana dönüş yakînin zevkini ve huzurunu getirirken; nefsin arzuları bunun önüne geçerek, gaflete sürüklüyor. Ne kadar zor, Rabbim????.böylece arkamızdan gelenlerin devam ettirecekleri bir şeyler bırakacağımızı ve neslin bekasının da ancak bu olduğunu anladım. Nice kalabalık evlâtları olanlar var ki, isimleri silinmiş. Geriye bir iz, bir sünnet aktaramamışlar. Biz Peygamberimiz(s.a.v.)?in yolunu anlayıp, sahip çıkıp o günü bu güne taşıyabildiysek, O, ebter değildir. Nesli devam etmektedir. Biz de bizden sonrakilere ondört asırlık bilgiyi doğru olarak, batıla sapmadan aktarabildiysek, biz de ebter değiliz demektir??

?? meğer insan nasıl kör oluyormuş. Meğer neyi, nasıl isterse öyle görüyor, öyle duyuyormuş. Nefis insana başka türlü gösterir, başka türlü duyurur imiş...?

??hem günahkârız, hem isyan ederiz. Ama yine gelip hiç utanmadan Senden isteriz. Eğer yüzümüze bakmasan ve bizde de Senden çalacak, gasp edecek kuvvet olsa, Allahımız olduğuna bakmadan, Senden arzu ettiğimiz her şeyi alırız. Cenneti de alırız. İyilikleri de çalarız. Hem de iyilik adına?


Böylece; en az kendi adıma söylüyorum ki, biz de dilenenler güruhuyuz. Bizi Senden başkasından isteme gafletine düşürme ve buna sahip olamayanları da affet, Seni bilmelerine yardımcı ol??
Stok Kodu
9789759802851
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
143
Basım Yeri
Konya
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat