Ansiklopedik Hat ve Tezhip Sanatları Deyimleri, Terimleri Sözlüğü

%20
Ansiklopedik Hat ve Tezhip Sanatları Deyimleri,Terimleri Sözlüğü,Hasan
İslamiyet?in okumaya verdiği büyük değer, yazmaya itinayı da beraberinde getirdi.Her şeyin en güzelini yapma prensibi de, en mükemmel şekliyle, Hat ve Tezhip sanatlarında tezahür ve tecelli etti.

Her zirveye tırmanışın zor olması gibi, bu gelenekli el sanatlarında da başarı kolay değil. Bu demir leblebiyi, sakız leblebi haline getiren sır ise, üstadın derslerinde gizli.Meşk sırasında geçen temel bilgiler, kurallar, terminolojik kavramlar ne kadar iyi anlatılır ve anlaşılırsa ,başarı o derecede kolaylaşır.

Ne var ki, üstad ile öğrenci arasında genellikle görülen yaş ve ortam değişikliklerinden ileri gelen dil ve kültürel seviye farklılıkları, anlatmayı, anlamayı, dolayısıyla başarıyı zorlaştırıp, geciktirebilmekte..


İşte bu eser ,karşılaşılan problemlerin çözülmesi amacıyla hazırlanıldı.Hüsn-i HAT ve Tezhip Sanatlarına dair temel bilgilerin, terminolojik kavramların en kolay ve en kalıcı şekliyle öğrenilmesini temin edecek. Ansiklopedik yönü, resimli ve şekilli anlatım metodu sayesinde, bilgiyi artırıp, beceriyi geliştirecek.

Alanında ilk ve tek eser olma sorumluluk ve onuruna sahip bu eser, Hüsn-i Hat ve tezhip Sanatlarıyla meşgul olanlara çeşitli yönlerden büyük faydalar sağlayacak ?..
Stok Kodu
9789759434120
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-6
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat