Her yaratılan gibi insan da muhakkak bir gün ölecektir.Fakat öyle insanlar vardır ki ,ilahi emir tecelli eder etmez cemiyet tarafından hemen unutulurlar. Yine öyle insanlar vardır ki ölümlerinden yıllar, hatta asırlar geçse; unutulmak şöyle dursun, her geçen gün kıymetleri biraz daha artarak yenileşen nesillerle beraber daima yaşarlar.. Çünkü onlar hayatta bulundukları müddetçe maddi ve manevi eserleriyle gönülleri fethetmişler , çeşitli sahalarda insanlığa hizmet ederek ebedilik sırrına ermişlerdir. İşte Muhlis Koner'de bu bahtiyarlar arasındadır.O'nun yetmiş bir süren fırtınalı ömrü ,maddi ve manevi bir çok eserlerin inşasıyla geçmiştir.

Muhlis Koner çok yönlü bir fikir adamı idi.Bunu yaptığı çalışmalarından kolaylıkla anlarız. Çeşitli Edebi türlerde yazılar kaleme aldı.Makalelerini , Fıkralarını gözden geçirenler onun ne kadar verimli bir çalışma içinde olduğunu görür.

Muhlis Koner Üstadımızın gerek fikri hayatımızda ,gerekse şehircilik hayatımızda ileri bir zihniyetin mümessili olduğunu zaman geçtikçe ve okudukça daha iyi anlıyoruz. Milliyetçilik Davasında da gene en ön safta bulunmuştur.Bu itibarla dinç, dirik zeka ve ruhun bize bıraktığı numune ve eserler konusunda kendisine minnettarız.
Stok Kodu
9799759854743
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
Konya
Basım Tarihi
2005-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat