Hedefteki Kurum Dershaneler ?Eğitimdir ki bir ulusu bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir ulusu kölelik ve yoksulluğa terk eder.?

Büyük Atatürk?ün yukarıdaki sözleri eğitimin bir topluma etkisini ne güzel açıklıyor! Eğitim sorununu çözememiş bir toplumun geliştiği bugüne kadar görülmemiştir. Bu kitabın yazılmış olması da ülkemiz eğitimde önemli sorunların varlığının bir göstergesidir ve bu kitapta eğitimin bir parçası olan özel dershanecilik üzerinde yoğunlaşılmıştır.


Yirmi altı yıldır öğretmen ve yönetici olarak eğitimin içindeyim. Bunun yirmi yılı dershanelerde geçtiğinden dershanecilik yaşam tarzım haline geldi. Eğitim, dershane, okul, öğretmen, öğrenci, veli, sınav, kaygı, stres? en çok duyduğum ve kullandığım sözcükler oldu. Eşim dershaneci olduğu için evde, kardeşlerim hatta yeğenlerim dershaneci olduğu için aile içinde, birlikte olduğum dostlarımın, arkadaşlarımın tamamına yakını eğitimci ve dershaneci olduğu için çevremde hep bu sözcükler üzerinde duruldu. Bunlarla ilgili sorular, sorunlar, çözüm önerileri tartışıldı. Yaşadıklarımdan, gözlemlerimden, deneyimlerimden elinizdeki kitap ortaya çıktı. Bu kitapla çocuğunu sınavla öğrenci alan bir okula göndermek isteyen veliye, geleceğini iyi bir eğitimde gören öğrenciye, dershane öğretmenliğini düşünen öğretmen adayına, dershane çalışanlarının tümüne, kısacası dershane hakkında bilgi edinmek isteyen herkese yardımcı olmayı amaçladım. Necat KÜÇÜK Hedefteki Kurum Dershaneler, Nüve Kültür Merkezi, 3001676100299, Necat Küçük
Stok Kodu
3001676100299
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
197
Basım Yeri
Konya
Basım Tarihi
2006-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat