Coraline | 2003 NEBULA En İyi Kısa Roman (Novella) Ödülü |

Coraline'in ailesinin yeni evinde yirmi bir pencere ve ondört kapı vardır. Kapıların on üçü açılıp kapanmaktadır. On dördüncü kapı ise kilitlidir ve tuğladan bir duvar örülerek kapatılmıştır; ta ki, Coraline'in kilidi açıp tıpkı kendilerininkine benzeyen başka bir eve açılan geçidi bulduğu güne kadar.

Bu yeni ev kendi evleri gibidir ama biraz farklıdır... Başlangıçta, bu yeni evdeki hayat harikulâde görünür. Yemekler daha güzeldir. Oyuncak kutusu, odanın içinde uçuşan minik kurmalı meleklerle, sayfalarındaki resimler kıvrılan, sürünen ve parlayan kitaplarla, dişlerini takırdatan küçük dinozor kafataslarıyla doludur. Ama bu evde Coraline'in başka bir annesi vardır ve o, Coraline'in kendisiyle birlikte kalıp kendi küçük kızı olmasını ister. Onu değiştirmek ister ve gitmesine de izin vermez.

Burada kapana kısılmış olan başka çocuklar da vardır. Aynaların ardında kaybolmuş ruhlardır bunlar. Coraline onların tek kurtuluş umududur. Burada tutsak olarak tutulan kayıp çocukları, annesiyle babasını ve kendisini kurtarmak için Coraline öteki annesine meydan okumak zorundadır.

Eleştirmenlerin takdirle karşıladıkları, pek çok ödül sahibi yazar Neil Gaiman, okuyuculara bu kitapla büyük keyifler yaşatacak. Coraline, Odtü Yayıncılık, Muharrem Nesij Huvaj, 3000644100059, Neil Gaiman
Stok Kodu
3000644100059
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-10
Çeviren
Muharrem Nesij Huvaj
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat