İstanbul'un eski ve önemli ailelerinden birinin oğlu olan Komiser Süleyman, arabesk müziğin kaba ve basit dünyasına alabildiğine uzaktır. Bu nedenle, arabeskin en popüler genç yıldızlarından birinin köyden getirilmiş karısı Beyoğlu'nda lüks bir dairede ölü bulunduğunda, gerçekten de umutsuz bir durumda olduğunu anlaması uzun sürmez.
Doğulu Türkücü Erol Urfa, yaşlı şarkıcı Tansu'yla olan ilişkisini yıllardır gözler önünde yaşarken karısını gizlemiştir? Cinayete kurban giden annesinin yanındaki bebeğe ne olmuştur? Kaçırılan çocuğu için endişen deliye dönen Erol, soruşturmaya yardım edemeyecek durumdadır. Üstelik Süleyman'ın elindeki tek gerçek şüpheli de, bitişik dairede oturan Down sendromlu adamdır. Süleyman'ın ustası Komiser Çetin İkmen'se hastalık nedeniyle dinlendiği evinden katılır bu kez olaya. Ama belki o bile karmakarışık ilişkilerden oluşan bu labirentten çıkış yolunu kolay kolay bulamayacaktır.
Kötü müziğin iyi müziği kovduğu İstanbul gecelerinde nefes kesen bir polisiye... Olağanüstü ve trajik polisiyesi Belşazzar'ın Kızı ve uyuşturucu kaynaklı Uyuşturucu Kafesi'nden sonraki bu kitabının sayfaları arasından Barbara Nadel, arabesk nağmeler dinletiyor yeteneki detektifi Çetin İkmen'e... ve bize.
Sayısı daha da çoğalacak “Çetin İkmen Polisiyeleri“nin üçüncüsü.
“Özgün, egzotik ve başarılı...“
-Literary Review
“Barbara Nadel'in İstanbul polisiyesi kadar kışkırtıcı bir romana rastlamak bugünlerde çok zor.“
-The Times
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799753294064
Boyut
115-180
Sayfa Sayısı
336
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Mehmet Harmancı
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat