Bizi Kim Gözetliyor Evi’nde Cinayet

%25
Bizi Kim Gözetliyor Evi’nde Cinayet,Ben Elton
“Olağanüstü iyi yazılmış bir kitap... Bu parlak karmaşık taşlama, bir kaç kere okunmayı hak ediyor.“-
-Mail On Sunday-
“Elton kitaplarının en iyisi. Olgun ve insancıl.“
-Daily Telegraph-
“Karakterler iyi işlenmiş, konu sürükleyici.“
-Daily Mail-
“Elton en iyi yaptığı şeyi yapıyor ve acımasız komediyle medya eleştirisini kimsenin cesaret edemeyeceği bir boyuta götürüyor.“
-Mirror-
“Sıkı bir konu, sürükleyici bir roman. Diyaloglar on ikiden vuruyor.“
-Guardian-
“Bu medya taşlaması insana sürekli bir heyecan yaşatıyor.“
-Sunday-
Bir ev, on yarışmacı, otuz kamera, kırk mikrofon... Dikizleme iştahını bir kez daha tıka basa doyurmak, bir grup ünsüz ve sıradan insanın yer aldığı gerçek pembe diziyi seyretmek için halk yine televizyonlarının karşısında. Kurallar son derece açık; birbirini hiç tanımayan yabancılar aynı evde birlikte yaşayacaklar ve herkes de bunu nasıl yaptıklarını seyredecek... İlk önce kimin sabrı taşacak? İlk kim kiminle seks yapacak? En çok kim sevilecek ve en çok kimden nefret edilecek? Programın bu sıradan sorularına bir anda yenileri eklendi: Katil kimdi? Otuz televizyon kamerasının sürekli gözetimi altında cinayet işlemeyi nasıl becermişti? Neden yapmıştı? Ve sonraki kurban kimdi?
Televizyondaki stand up çalışmalarının yanı sıra pek çok İngiliz dizisine imza atan, üç tiyatro oyunu yazan, Andrew Lloyd Webber ile bir müzikal yapan, ayrıca bir dizi çok satan roman yazan, bunlardan biriyle Altın Hançer Ödülü kazanan, bugünlerde de Ridley Scott ile birlikte bir film uyarlaması, Queen grubuyla da yeni bir müzikal planlayan Ben Elton, ülkemizde de benzerleri gerçekleştirilen düşük seviyeli bir program türünde geçen alçakça bir cinayetin romanını büyük bir başarıyla yazmış: “Bizi Kim Gözetliyor Evi'nde Cinayet“.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799753293845
Sayfa Sayısı
367
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Mehmet Harmancı,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat