Tetikçinin Listesi - Bir Tetikçi Keller Polisiyesi

%25
Tetikçinin Listesi,Lawrence Block
Edgar ödüllü Grand Master [Büyük Usta] Lawrence Block, günümüz polisiye romanının en hatırda kahramanlarını (Maceraperest polisiyeseverler, alaycı hırsız Bernie Rhodenbarr ile sert hafiye Matthew Scudder'ın maceralarını hemen hatırlayacaktır) yaratmıştır. İşte Block'tan unutamayacağınız bir kahraman daha: Şehirli, yalnız ve gerçekleşemeyecek hayallerinin hüznünü taşıyan bir tetikçi: John Keller.
Keller sıradan bir adam, güvenilir bir vatandaş. Hatta mahkemede jüri görevine çağırın, hiç şikayet etmeden kabul eder. Sinemaya gider, televizyon izler, sanat galerilerini gezer ve sıkı bir pul koleksiyoncusudur. Ancak, arada sırada, rüzgar gibi becerikli Nokta'dan gelen bir telefon, onu, tamamen yabancı birini öldürme görevine yollar. Uçağa biner, bir otomobil kiralar, bir otel odası bulur ve yabancının vücudu soğumadan evine döner.
Gerçek bir profesyoneldir: Serinkanlı, mesafeli ve işi mükemmel. Ama bir gün Nokta, kendi kuralını bozar ve onu evinin bölgesinde, yani New York'ta birini vurmaya gönderir. Bir sanat galerisinin açılışında şansı yaver gider tanıştığı kadın ise onu bir astroloğa yönlendirir. Keller İkizler'dir, yükseleni Yengeç'tir, Ay'ı Boğa'dadır... Üstelik bir katilin başparmağına sahiptir. Birden işler kötüye gitmeye başlar. O daha ulaşamadan hedefler ölür. Neler olduğunu kavramak zaman alır ama besbellidir: Bir yerlerde birileri tetikçileri hedef almaktadır. Anlaşılan Keller, bir başka tetikçinin listesindedir.
Keller'in vicdanından daha kara ve bir o kadar da heyecan verici ve şaşırtıcı olan Tetikçinin Listesi, Wall Street Journal'ın çok sayıda ödül sahibi Lawrence Block için verdiği değerlendirmeyi kanıtlıyor: Polisiye yazmakta olan en başarılı yazarlardan biri.
(Arka kapaktan)
Stok Kodu
9799753294309
Boyut
150-235
Sayfa Sayısı
263
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Şen Süer Kaya,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat