İlahi Komedya (özel Karton Kutuda 3 Kitap)Cehennem - Araf - Cennet

%25
İlahi Komedya (özel Karton Kutuda 3 Kitap),Dante Alighieri
İlahi Komedya (özel Karton Kutuda 3 Kitap)

Dünya şiirinin başyapıtı "İlahi Komedya", Dante'nin Cehennem'e, Araf'a ve Cennet'e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. "İlahi Komedya", 14233'e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Dante'nin 1300 yılının 7 Nisan Perşembe gecesi başlayan gezisi bir hafta sürer, Dante'ye Cehennem ve Araf yolculuğu boyunca Latin şair Vergilius rehberlik eder. Araf'ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet'te Dante'ye rehberlik edecek olan Beatrice'ye bırakır. Dante, Beatrice'yi ilk kez gördüğünde kendisi dokuz, Beatrice sekiz yaşındadır. Dante, ömrü boyunca Beatrice'ye bağlı kaldığı gibi, düşünce dünyasının da esin kaynağı olur Beatrice.
Vergilius'un Aeneis destanını örnek alan ve sıradışı bir aşka mitoloji, tarih ve kutsal metinlerle de desteklenen gerçeküstücü bir ortamda yakılan bir ağıt olarak da değerlendirilebilecek olan "İlahi Komedya"nın, tarih ve felsefeden dinbilime, gökbilimden geometriye uzanan bir ansiklopedi niteliği taşıması da bir başka özelliğidir.

İlahi Komedya (özel Karton Kutuda 3 Kitap), Cehennem - Araf - Cennet, Oğlak Yayınları, Rekin Teksoy, 9799753292503, Dante Alighieri
Stok Kodu
9799753292503
Boyut
135-200
Sayfa Sayısı
1948
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-2
Çeviren
Rekin Teksoy
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat