Yalnız Kalpler Cinayetleri

%25
Yalnız Kalpler Cinayetleri,John Harvey
Yalnız Kalpler Cinayetleri Bir gazetenin "Yalnız Kalpler" sütununa yazarak erkek arkadaş arayan Shirley Peters bir cinayete kurban gider. Cesedi on iki saat sonra evinde bulunur. Bir İngiliz kentini sarsan acımasız cinayetlerden yalnızca biri.

Terkettiği sert erkek arkadaşı Tony Macliesh, en önemli şüphelilerden biri... Kısa bir süre içinde Abardeen treninden indirilerek gözaltında alınır.

Bu arada başka kadın daha cinsel tacizle karşı karşıya kalır ve sonra da boğazlanarak öldürülür. Birbirleriyle ilişkili gibi görünmeyen bu iki cinayetteki aşırı benzerlikler ortaya çıkmaya başlar.

Her iki cinayetin de sadist bir katilin işi olduğuna inanan Dedektif Charlie Resnick, elindeki bir manyak tarafından iki "yalnız kalp" i parçalayan adamı bulmaya ve bu alçağı ait olduğu yere tıkmaya çalışıyor... Bu arada kendi "Yalnız Kalp" ini de sarmayı da ihmal etmeden.

"John Harvey'nin romanları müzik olsaydı, onları Charlie Parker çalardı" diyor New York Times Book Review' da bir eleştirmen. Şairliği, senaryo yazarlığı ve romancılığın yanı sıra yetenekli ve bilgili bir jaz dinleyicisi de olan bir yazar için yerinde bir övgü. Uzun yıllar Nottingham' da yaşamış olan Harvey şu anda Londra' da oturmakta. Yalnız Kalpler Cinayetleri, John Harvey'nin "Bir Charlie Resnick Polisiyeleri" nin ilki.
(Arka Kapak) Yalnız Kalpler Cinayetleri, Oğlak Yayınları, 9789753292775, John Harvey
Stok Kodu
9789753292775
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
336
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat