Mekanik, ister lisans ister lisansüstü düzeyinde olsun, en çok zorlandığımız derslerin başında gelmektedir. Mekaniğin her iki düzeydeki öğrenimimiz sırasında ilk karşılaştığımız ders oluşu, birikiminin fazla ve her bir problemin çözümünün kendine özgü zorluklarının bulunması bunda büyük rol oynamaktadır.
Bu kitap lisans düzeyi programlarında yer alan Mekanik dersinde okutulan konuları kapsamaktadır. Ayrıca, yüksek lisansta okutulan mekanik dersi için de hazırlayıcı niteliktedir. Kitapta sekiz bölüm ve on ek bulunmaktadır. İlk altı bölüm Newton Mekaniğine ve son iki bölüm de Analitik Dinamiğe ayrılmıştır. Eklerde kitapta kullanılan matematik bilgiler yer almaktadır.
Bütün bölümlerde, fiziksel düşünce öne çıkartılmaya çalışılmış, gereksiz matematik işlemlerden kaçınılmıştır. Ayrıca, ilk dört bölümde, isteyen okuyucuların sürekliliği bozmadan atlayabilmeleri için bir konuyla ilgili daha ayrıntılı veya yüksek düzeydeki bilgiler kutulara yerleştirilmiştir.
Bütün bölümlerde, bölümleri oluşturan kısımların pek çoğunun sonuna çözümlü alıştırmalar ve yanıtları verilen problemler eklenmiştir.
Stok Kodu
9786055884055
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
528
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat