Öncelikle belirtmek isteriz ki, bu kitapla size İNGİLİZCE GRAMER VEYA KELİME DEĞİL, İNGİLİZCE CÜMLE VE PARAGRAFLARI ANLAMA YOLLARINI ÖĞRETMEK İSTİYORUZ !!!
Birinci ve en önemli amacımız akademik insanlarımızın İngilizce cümle ve parçaları daha kolay, çabuk ve güvenilir bir şekilde anlamalarına yardımcı olmaktır. Bunun için, siz ÜDS ve KPDS sınav adayları ve akademisyenlere, gramer yapılarının ince detaylarını sunmayacağız. Sizler artık, neredeyse, her türlü gramer yapısını biliyorsunuz. Fakat bu yapıların,( tuğlaların ), okuma parçaları içinde ( inşa edilmiş binalar) girdiği değişik halleri, aldığı ekler ve üstlendiği yeni vazifeleri daha net ve hızlı algılamada çok iyi değilsiniz. Önünüze bir parça geliyor, bakıyorsunuz Gramer olarak tamam, bir gariplik yok; ama, TAM anlamıyorsunuz. İşte sizlere bu alanları:
ANLAMADA SORUN ALANLARI (ASA) olarak sunacağız.
İkinci amacımız, yetişkinlerin en büyük problem olduğunu zannettikleri "kelime sorununun" aslında zannedildiği kadar "aşırı derecede" önemli olmadığını - daha doğrusu, cümleyi anlamada tek önemli husus olmadığını - sizlere gösterebilmek ve buna sizleri inandırmak, bunun gerçekten böyle olduğunu size bir bakıma ispatlamaya gayret etmektir. Kelime tabii ki çok önemlidir, ama sizler gerçekten önemli ölçülerde kelime biliyorsunuz. Doğal olarak bilmediğiniz kelimeler de çok olacaktır. Biz diyoruz ki, eğer durum böyleyse kıyamet kopmaz; her kelimeyi bilmek şart diye bir durum söz konusu değildir. Makul oranlarda kelime bilginiz varsa, bunun size yeteceğini, en azından idare edeceğini anlatmak istiyoruz. Sonuçta çoğu kişi, akademik ilerlemesinin önüne konmuş bu duvarı bir seferliğine de olsa aşabilmek için bu sıkıntıyı çekiyor. Biz tabii ki bunu tasvip etmiyoruz, tabii ki dilin en güzel şekilde öğrenilmesi lazım geldiğine kesin inancımız var ama diğer taraftan da Türkiye'mizin maalesef dedirten gerçekleri var.
Stok Kodu
9786055884024
Boyut
190-270
Sayfa Sayısı
710
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat