Türkiye’nin Çıplak Tarihi

%20
Türkiye'nin Çıplak Tarihi,Cem Mumcu

Liste Fiyatı : 24,50 TL
İndirimli Fiyat : 19,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 19 puan kazanacaksınız)
   19

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“... Yıllar geçerken bizim de içinde olduğumuz bir tarih yazılmaktaydı.Ama yıllar öylesine akıp gitmiyordu.Bizim üzerimizden geçiyor, içimize giriyor, bazen -biz istemeden- içine alıyordu. Tarih oluşurken bizi de önünde yuvarlıyor, bazen etimizi, kemiğimizi, ruhumuzu kemiriyordu. Bu kez çok da nesnel olmayalım istemiştik. Madem ki olan bitenin nesnesi bizdik, o halde öznel yaşantılarımız da bulaşmalıydı işin içine. Şöyle kanı akan, aşık olan, parasız kalan, hapse giren, hasta olan, çocuğu doğan, soyunan, sevişen bir tarih kitabı olamaz mıydı?....“
Cem Mumcu
Yazan, çizen, düşünen, etkilenen insanların yirmili yaşlarının sonları ya da otuzlu yaşlarının başları Çıplak Tarih'in sayfalarını oluşturuyor. Yazar ve çizerlerin her biri, bir yılı üstlendi ve her yıl, alışılageldik anlatımların dışında, doğumlar, ölümler, aşklar, hüzünler, gözyaşları ve kahkahalarla anlatıldı.
İşte Türkiye'nin Çıplak Tarihi:
56 yıl
53 yıl
8 fotoğrafçı, ressam ve sanatçı,
İçimizin Tarihi'ni anlatıyor.
Oktay Akbal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Erhan Bener, Arif Damar, Peride Celal, Nezihe Meriç, Demir Özlü, Adnan Özyalçıner, Giovanni Scognamillo, Ahmet Necdet, Leyla Erbil, Ece Ayhan, Tahsin Yücel, Uğur Kökden, Hilmi Yavuz,Ferit Edgü, Doğan Hızlan, Önay Sözer, Fikret Demirağ, Ataol Behramoğlu, Pınar Kür, İnci Aral, Erdal Öz, Süreyya Berfe, Ahmet İnam, Necati Tosuner, Hulki Aktunç, Selim İleri, Sina Akyol, Hüseyin Peker, Cemil Kavukçu, Tuğrul Tanyol, Feridun Andaç, Yıldırım B. Doğan, Buket Uzuner, Haydar Ergülen, Turgay Fişekçi, Ahmet Soysal, Adnan Özer, Mario Levi, Nalan Barbarosoğlu, İhsan Oktay Anar, Can Kozanoğlu, İbrahim Baştuğ, Özcan Karabulut, Cem Mumcu, Aslı Erdoğan, Hakan Senbir,Derya Erkenci, Levent Yılmaz, Elif Şafak, Şebnem İşigüzel, Ece Temelkuran, Ara Güler, Mehmet Güleryüz, Komet, Kamil Fırat, Ali Kabaş, Orhan Cem Çetin, Halil Altındere, Nergis Karan.

Stok Kodu
9789756287088
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
470
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2015-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat