Tantra Öğretisi Saraha’nın Kral Şarkısı Üstüne Hitabeler

%30
Tantra Öğretisi,Osho (Bhagman Shree Rajneesh)
“Tanrı anahtarı cinselliğinize sakladı. Bir yandan, sizin cinselliğiniz aracılığıyla yaşam devam ediyor; bu sadece cinsel enerjinizin kısmi kullanılmasıdır. Öte yandan, cinsel enerjinizde tam farkındalıkla hareket ederseniz, ebedi hayata girmenize yardım edecek bir anahtara rastladığınızı bulursunuz. Seksin küçük bir yanı çocuklarınızın yaşamasıdır. Öteki yanı, daha yüksek yanı, sizin sonsuzlukta yaşayabilmenizdir.
Cinsel enerji en yaratıcı enerjidir. Elbette, eğer bunun derinliklerine bakarsanız bunun daha büyük, daha yaratıcı olasılıklarını bulabilirsiniz.
Cinsel enerji yaşam enerjisidir.“
“Şu sözde dindarları hiç gözlemlediniz mi? Her zaman korkarlar -cehennemden korkarlar- ve her zaman bir şekilde cennete gitmeye çalışırlar. Fakat cennetin ne olduğunu bilmezler; onu hiç tatmamışlardır. Eğer bilincinizi değiştirirseniz, cennet içinize girer, siz cennete gitmezsiniz. Kimse cennete gitmez, kimse cehenneme de gitmez. Son kez karar verelim: cennet size gelir, cehennem size gelir- bu size bağlıdır. Neyi çağırırsanız o gelir.“
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757200994
Boyut
105-180
Sayfa Sayısı
445
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Nur Yener,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat