Gönül Gözünüzü Açın Bir Sufi Ustası Yanıtlıyor Hazret İnayet Han’ın Sufi Mesajı

%30
Gönül Gözünüzü Açın,Sufi İnayet Han

Liste Fiyatı : 21,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“Dünyanın ihtiyacı olan Sufi bakış açısıdır.
- İnayet Han
Gönü Gözünüzü Açın kitabı ise bir sufi'nin ne tür bir varoluşa, ne tür bir kişiliğe sahip olması gerektiğinin ilmini anlatmaktadır.
Sufizm'in amacı yaşamı ve dini birleştirip Mutlak Hakikat'ın doğrudan yaşanmasıdır. Bu yönden de sufizmin yolu evrenseldir.
Sufi'nin bu yoldaki amacı ruhun sırrını bulmak, kendi özgün nefs'ini, Ademi suretini keşfetmektir.
Bu yüzden Sufi bütün sonlu varlıkların kendilerini bağladıkları bağlardan, boyunduruklardan kendisini kurtamış; elini kolunu bağlayan cahilliğin zincirlerini koparmış.
Sufi, aydınlanmanın suyunu içmek için kendi kaynağına, hayatın kaynağına ulaşıncaya kadar bilgisini derinleştirmiş; zahirdeki zıtlıkları aynı kabulle karşılaşmış; kalbini doluda da boşta da sükunetini koruyacak biçimde eğitmiştir.
“Sufi vaktin kölesidir“ denmiştir. Sufi her dem Hakikat'in o anda kendisine getirdiği Hakikat'ı tanımaya “hazır ve nazır“ olmuş; yokluktan gelip yokluğa gittğini anlamış; kendi befsine karşı savaş açmıştır.
Sadece inanmayanların değil, Tanrı'ya cennette oturan bir varlık olarak bakan inananların da aynı ölçüde Tanrıdan mahrum olduklarını bildiği için, Sufi her an diri olan Rabbin doğrudan müşahedesini, tanıklığını kendisine kesintisiz sevgili ilan emtiş; karşılıksız kendini vermiştir.
Kendi beninin derinliklerindeki sırlar için bilgisini derinleştirmek, Evrenin Hakikat'ının berrak bir tecellisine yer açabilmek için nefsinin izlerini yok etmek. Yaradanla zenginleşip ömründe beka sahibi olmak isteyenlere Ola ki bu kitap birşeyler verir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756529416
Boyut
150-205
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Nur Yener,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat