Dhanwantari Hint Sağlık Kitabı AyurvedaHint Sağlık Kitabı Ayurveda

%30
Dhanwantari,Harish Johari
Bu kitap günlük yaşama yönelik mantıklı, bilimsel ve denenmiş ilkeler arayan herkesin faydalanabileceği bir kaynaktır. Bu kitapta uyanmayla, temizlikle, beslenmeyle, masajla, cinsellikle ve evinizde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleriyle ilgili haberler bulacaksınız.
Bu kitapta doğru yaşamanın, kişinin organizmasını ona yaşam veren evrenin döngüleriyle uyumlu kılmasının yolları anlatılıyor. Ve yine bu kitaptaki bilgilerin çoğu Batının tıp eğitiminin pek de üzerine eğilmediği günlük uygulamalarla ilgili boşluğu dolduruyor.
Bu kitapta meditasyon, egzersizler ve nefes ile ilgili bölümler var. Bunların hepsi sistemi kısa zaman aralıklarıyla ayarlamanın yollarıdır. Bu kitapta uçmanın yolları anlatılmıyor. Bu kitapta nasıl doğru yaşanacağı anlatılıyor.
Bu kitap merkezde olmanını tekniklerini, enerjiyi dengelemeyi, kişinin kendi içinde dilediği an ulaşabileceği bir alan yaratmanın yollarını gösteriyor. Kendi merkezinde olan kişinin bakış açısı, yanıltıcı dünyanın sürekli değişim halinde olan görüntülerinden bağımsızdır. Ve artık bunlara baktığında gülümseyebilir.
Bu kitap yazarın kişisel kültürel deneyimleri ile asla eskimeyen Hint geleneklerinin bileşiminden oluşmuştur. Kitabın içindeki sayfalarda Yoga, Ayurveda tıbbı (İsa'dan binlerce yıl öncesine dayanan bir sistem), eski Yunan sistemi ve Hint yarımadasının ovalarında, çöllerinde ve dağlarında yaşamış olan kavimlerin kültürleri ve uygulamaları hakkında bilgiler bulacaksınız. Bu uygulamalar sadece Hintliler için geçerli değildir, bunlar evrensel kurallardır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757200673
Boyut
150-250
Sayfa Sayısı
277
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-01
Çeviren
A. Aslı Atay,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat