Bedenin Bilgeliğini KeşfetmekDoğu'nun Bedeni Tanıma ve Hastalıkları Tedavi Etme Sanatı

%30
Bedenin Bilgeliğini Keşfetmek,Ohashi
İnsan bedeni yeryüzündeki en hünerli ve muhteşem organizmadır. İnsanın yaşamı, özünde bedeninin yaşamıdır. Yaşayan bir beden aklı, ruhu, duyguları içerir. Bu yüzden bedenin hayatını bilinçli ve farkında olarak yaşamak demek; akıllı, duyarlı ve derin bir öz, biline ve canlılık İçinde yaşamak demektir.
Doğu'nun Tıp anlayışına göre, beden ve ruh ayrılmaz bir bütün, bir kâğıdın iki yüzü gibidir. İnsan gövdesinin her organının bedensel işlevi ana rahmine düştüğü anda, dünyaya katılan ruhumuza İlişkin manevi bîr niteliği de beraberinde getirir. Kendi bedenimiz, kendi varoluşumuzun niteliğini, sırlarını barındırır.
Ohashi'nin “Bedenin Bilgeliğini Keşfetmek“ adlı bu kitabı da bu anlayışla yola çıkarak, eller, yüz, ağız, kollar, bacaklar, gözier, kulaklar., gibi organlarımızın hem maddi hem de manevi işleyişinin derinliklerini anlatıyor.
Bu kitapta okuyucu, Doğu'nun Tıp anlayışı açısından
bedensel özelliklerin niteliği, bedende oluşan hastalıkların ardında yatan ruhsal nedenleri ve bunların tedavi yöntemleri konusunda çok önemli bilgiler bulacaktır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789756529591
Boyut
15-22
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-10
Çeviren
Suat Ertüzün,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat