Kundalini Tantra -2-Çakraları Açma Teknikleri / Kriya Yoga Teknikleri

%30
Kundalini Tantra 2,Swami Satyananda Saraswati
Kundalini Tantra iki ayrı kitaptan oluşmakta. Elimizde tuttuğunuz bu ikinci kitapta yedi temel çakrayı açmak için yedi ay boyunca yapılacak uygulamalar, ileri Kriya Yoga teknikleri ve bu teknikleri çalışabilmek için kurallar ve kaideler bulunmakta. Kitabın ek bölümünde ise kundalini üzerine yapılan bilimsel çalışmalarla ilgili bilgiler var.
Birinci kitapta ise Yoga öğretisinin candamarı olan Kundalini öğretisi bütün yönleriyle ele alınmakta, kundalini enerjisini uyandırmanın anlatılmaktadır. Yine bu kitapta Tantra öğretisinin temel sacayağı ve insan bedeninin yedi ayrı enerji merkezi olan çakralar konusunda Kundalini/Tantra yoganın büyük ustası S.S.Saraswati'nin aktardığı çok önemli bilgiler bulunmaktadır.
Sonsuz tekrarla donuklaşan ve monotonlaşan duyusal/bedensel deneyimlerimizle sınırlı bilinç hallerimizi aşmak, hepimizin içinde varolan ancak kullanmayı beceremediğimiz o muazzam enerjiyi, o gizemli gücü keşfetmek, ruhsal/bedensel güçlerini en yüksek noktasına kadar geliştirmek isteyenler için bu iki kitap ta bir başvuru kaynağı, bir çalışma kılavuzu olacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756529430
Boyut
155-225
Sayfa Sayısı
188
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-03
Çeviren
Nur Yener,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat