Savaş Sanatları’nda Zen Yolu Beden, Zihin ve Ruh’un Eğitilmesi, Ki’nin GüçlendirilmesiBeden, Zihin ve Ruh'un Eğitilmesi, Ki'nin Güçlendirilmesi

%30
Savaş Sanatları'nda Zen Yolu,Taisen Deshimaru
İnsanlık tarihinin başından beri insanoğlu bedensel gücünün ve ruhsal bilgeliğinin sınırlarını genişletmeye çalışmıştır. Amacı mutlak güce ve mutlak bilgeliğe ulaşmak olmuştur. Ancak hem güçlü hem de bilge olabilmenin yolu nedir?
İşte size büyük bir Zen ve Buda ustasından Zen ve Savaş Sanatları, Bedenle Zihnin uyumu, Nefes, Ki Enerjisi ya da kısaca yaşamda savaşçı bir ruha sahip olmanın, güç ve bilgelik yolu oluşturmanın anlatıldığı yetkin bir kitap.
Yalnız Savaş Sanatları, yalnız Zen öğretileri ile ilgilenenler için değil, kendi bedenini, zihnini ve ruhunu eğitmek isteyenler için de bir başvuru kaynağı...
Taisen Deshimaru eski bir samuray ailesinin soyundan gelmektedir. Büyük usta Kodo Sawaki'nin eğitiminden geçtikten sonra 1967 yılında Fransa'ya giden Deshimaru Roshi 1982'den ölümüne kadar Soto Zen okulunda gönüllü olarak Zen ve Savaş Sanatları öğretisini aktarmıştır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757200796
Boyut
155-225
Sayfa Sayısı
104
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Çeviren
Selim Yeniçeri,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat