Bir medya psişiği ya da bir ruhsal önder olarak değil, bir bilim adamı, muhafazakar bir psikoterapist olarak diyor ki Brian L. Weiss, “Biliyorum, her şeyin bir nedeni var!“ Bu onun psikolojik sorunlarından kurtulmak için kendisine başvuran hastaları tedavide esas aldığı bir düstur...
Öyle ki, bu düstur, bir dönem kendisine fazlasıyla yardımcı oluyor. Ta ki, Catherine adında bir hasta kapısını çalıncaya dek...
Sürekli tekrarlanan kabuslardan yakınan Catherine, Weiss'ın psikiyatri bilimi dahil, tüm inançlarını kökten sarsıyor, sığındığı tüm kaleleri yıkıyor.
Catherine, Psikiyatri bölümünde, 18 aylık yoğun bir tedaviden geçiyor. Weiss, Catherine'i erken dönem travmalarına döndürmek için hipnoterapiyi kullanıyor ve beklemediği sonuçlarla karşılaşıyor.
Catherine birdenbire şimdiki yaşamının ötesine geçip, geçmiş yaşamlarını anlatmaya başlıyor. Geçmiş yaşamlarının incelenmesi yalnızca Catherine'in, kaygı bozukluklarını gidermekle kalmıyor, Dr. Weiss için ruhsal bir dersle de sonuçlanıyor.
Catherine geçmiş yaşamlarını anlatırken aralarda durup bekliyor. Bir sonraki yaşam için beklerken meydana gelen bu sessizlik anlarında bir başka ses ortaya çıkıyor:
Ruhların bir yaşamdan diğerine yaptığı yolculuklarda, onlara rehberlik eden Usta'ların sesleri...
Ustalar, Dr. Weiss'la konuşuyorlar. Bilgilerini paylaşıyorlar.
Sonuçta, ölüm ve öteki dünyaya ilişkin tüm korkuların kökünü kazıyan ruhsal bir dönüşüm yaşanıyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754684353
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
223
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-01
Çeviren
Kemal Bek,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat