Sınav Kazanmayı ÖğreninBaşarılı Öğrenme Becerileri

%25
Sınav Kazanmayı Öğrenin,Andrew Holmes
Başarılı Öğrenme Becerileri
Sınav salonunda daha özgüvenli mi olmak istiyorsunuz? Çalışmak için daha istekli mi olmanız gerekiyor? Çalışma ve sınav tekniğinizi nasıl geliştireceğinizi bilemiyor musunuz? Dikkat toplamanın ve tekrarlama yükünü azaltmanın yollarını mı arıyorsunuz? Hayatınızı kolaylaştıracak öneri ve ipuçlarına mı ihtiyacınız var? Elinizdeki kitap bütün bunları nasıl yapabileceğinizi gösteriyor.

“Vasat bir öğrenciydim; çok çalıştığımda bile, ortanın üzerine çıkamıyordum. Bunun üzerine hem yükümü hafifletecek, hem de başarımı artıracak fikir ve teknikleri öğrenmeye karar verdim. İşe yaradı. Notlarım giderek yükseldi. Mastırda en yüksek notu aldım. Sizin de işinize yarar diye, bu kitabı yazdım.“ - Andrew Holmes
Artık eskisi gibi değil. Ömür boyu sınavlara girip çıkıyoruz. Akademik kariyer yapmasak bile, mesleki beceri kurslarına katılıp, bilgimizi kanıtlamak durumunda kalıyoruz. Üniversiteye hazırlık bambaşka bir olay. Bu arada çalışıp okuyan çok sayıda insan var. Giderek artan bilgi yığınını düzene sokup sınavda hatırlayabilmek, verimli çalışarak zaman kazanmak, ayartmalara karşı koymak ve sınav korkusunu yenmek... Elinizdeki kitap bütün bu konularda 52 harika fikir sunuyor.
Hemen bakmanız için... Bütün o bilgileri, rakamları, vaka çalışmalarını ve örnekleri nasıl akılda tutabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? 41. sayfadan itibaren işe nereden başlayacağınızı okuyun. En karmaşık konuları rahatlıkla hatırlamayı sağlayan Zihin Haritaları için 69., kendinizi çalışmaya ikna edebilmek için 9. ve sözlü sınavlara hazırlık yöntemleri için de 139. sayfaya bakın. S.173 'deki Matematiğin Püf Noktaları da ihtiyaç sahipleri için...
Unutmayın: İyi bir fikir tüm hayatınızı değiştirebilir…
Öğrencilere Çok Önemli Not:
Bu kitap, sınav günü geldiğinde, en iyisini yapabilmenizi sağlayacak harika fikirler sunuyor. Başka bir ifadeyle, sahip olduğunuz en değerli hazineyi, kendinizi aşabilmenize yardım etmeyi amaçlıyor. Bu sizin işinizi sizin adınıza yapacağı anlamına gelmiyor. O büyük günde oturduğunuz yeri ısıtacak olan sizsiniz. Sonuçtan ne biz sorumluyuz, ne de yazar veya anneniz. Hiç kimse sizin yerinize sınava giremez. Ve konularla ilgili bilgileri öğrenmiş olmanızın yerine geçecek bir kitap da olamaz! Biz sadece ömür boyu karşınıza çıkacak sınavları daha iyi ve daha kolay atlatmaya yarayacak bazı beceriler aktarıyoruz. Bunun dışında başarı dilemekten başka bir şey yapamayız. Sınavda çakarsanız, sakın bizi suçlamayın. Şansınız açık olsun!
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944186025
Boyut
175-210
Sayfa Sayısı
238
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-03
Çeviren
Elif Özsayar,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat