Ye,Oyna ve Sağlıklı OlÇocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Kılavuzu

%25
Ye,Oyna ve Sağlıklı Ol,Allan Walker
Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Kılavuzu
Büyümesi, gelişip güçlenmesi için çocuğumuzu iyi beslemek gerektiğini biliriz. Ne var ki, “iyi beslenme“den herkes aynı şeyi anlamıyor. Ve günümüzde beslenme bir bilimdir.
Ye, Oyna ve Sağlıklı Ol adlı bu kitabının yazarı Dr. W. Allan Walker Harvard Tıp Okulu Beslenme Bölümü Kürsü Başkanı ve Pediyatri Profesörüdür. Uluslararası ün kazanmış olan Dr. Walker bu kitabında çocuklar üzerindeki beslenme araştırmalarını özetliyor ve çocuğunuzun daha iyi beslenmesine ve fiziksel olarak daha hareketli olmasına gerçekten katkıda bulunacak bir beslenme ve egzersiz için pratik bir eylem planı sunuyor.
Kitap 0-8 yaş arası çocukların şimdi yediklerinin onların ilerideki sağlıklarını nasıl etkilediğini anlatarak başlıyor. Anne sütünden sebze ve meyvelere, vitamin ve minerallerden içeceklere kadar her şeyi ele alıyor ve her konuda bilgiler veriyor.
Bundan 15-20 yıl önce o kadar çok hazır yiyecek ve çeşitli içecek yoktu. “Fast food“ salgını tüm dünyayla birlikte ülkemizi de sardı. Ve çocuklar artık mahalle aralarında, park ve bahçelerde koşturup oynamıyorlar. Önce apartman çocuğu oldular, sonra da bilgisayar bebelerine dönüştüler. Bu nedenle pek çok anne baba zamane çocuklarının dengeden çıkmış besin piramidini nasıl sağlıklı beslenme piramidine çevirebilirim diye kara kara düşünüp duruyor.
Ye, Oyna ve Sağlıklı Ol bu açıdan hem yararlı hem de etkili bir kitap. İştahlı-iştahsız, yemek seçen-seçmeyen, bilgisayar bağımlısı olan-olmayan tüm çocukları sağlıklı tutmanın ipuçlarını veriyor.
Kitabın sonundaki yemek tariflerini uygulamaktan korkmayın. Kimi tarifler, örneğin bebeğinizin bir seferde yiyebileceğinden fazla olabilir. Kalanı ne mi yapacaksınız? Ya sonrası için küçük kaplarda dondurabilir ya da lezzetli bebek mamalarına pek meraklı babaları sevindirebilirsiniz.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756225417
Boyut
150-255
Sayfa Sayısı
276
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-11
Çeviren
Özlem Tüzel Akal,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat