Harvard Tıp Okulu Uzmanlarından Çocuğunuzun Yeme Bozukluklarından Kurtulmasına Yardımcı Olacak Çözümler
Çocuğunuzun yeme alışkanlıklarında bir değişiklik fark ettiniz ve ona yardımcı olmak istiyorsunuz, ama ne diyeceğinizi bilmiyorsunuz. Belki de çocuğunuzun yeme bozukluğu olup olmadığından emin değilsiniz. Belki de böyle bir risk taşıyor. Ve siz ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.
Alanındaki önde gelen uzmanlar tarafından kaleme alınmış olan bu kitap size bu güç durumdan çıkmada yardımcı olacak ve doğru kararları almada size güç verecektir. Kitapta bulacağınız birçok çocuk ve anne baba öyküsü söz konusu süreci doğru anlamanızı sağlayacak ve oğlunuz ya da kızınızla birlikte sağlık yolunda başarıyla yol almanızı mümkün kılacaktır.
Çocuklarda yeme bozukluklarının işaretleri nelerdir?
Çocuğunuz için doğru tedavi yöntemleri neler olabilir? Oğlunuza ya da kızınıza iyileşme sürecinde nasıl destek olabilirsiniz?
Yeniden yeme bozukluğunun eline düşmesinin önüne nasıl geçebilirsiniz?
Dr. David B. Herzog Harvard Tıp Okulu ile Massachusetts Hastanesi Harris Merkezinde yeme bozuklukları alanında psikiyatri profesörüdür. Aynı zamanda bu merkezin yöneticiliğini yapmaktadır.
Dr. Debra L. Franko Northeastern Üniversitesinde Eğitim Psikolojisi ve Rehberlik Bölümünde profesördür. Aynı zamanda Massachusetts Hastanesi Harris Merkezinde yönetici yardımcısıdır.
Pat Cable Harris Merkezi yayın bölümü yöneticisidir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944186766
Boyut
150-225
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-07
Çeviren
Özlem Tüzel Akal,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat