Kıvılcımlar UçuşurkenYaratıcı Grup Dinamikleri Nasıl Yönetilebilir'

%25
Kıvılcımlar Uçuşurken,Dorothy A. Leonard
Yaratıcı Grup Dinamikleri Nasıl Yönetilebilir?
Genellikle, sadece yetenekli bireylerin, “yaratıcı tipler“ oldukları hemen anlaşılabilen insanların çığır açıcı yenilikleri gerçekleştirebileceği sanılır. Bu inanç yöneticiler açısından bir tuzaktan başka bir şey değildir.Buna göre, eğer ekibinizde parlak bir dâhi yoksa başarıyı hiçbir zaman yakalayamayacaksınız, çabalarınızın vasatlığın ötesine geçemeyecek demektir. Yaratıcılığın bir sanat olduğunu, yönetilebilecek ve planlanabilecek bir şey olmadığını ileri sürenler de çoktur. Harvard İşletmecilik Okulu Yayınevi tarafından yayımlanan Kıvılcımlar Uçuşurken adlı bu kitapta profesör Dorothy A. Leonard ve Walter C. Swap günümüzün en yenilikçi ve karmaşık hizmet ve imalat işlerinde en çarpıcı ürün ve süreçlerin iyi yönetilen grup etkileşimlerinden ortaya çıktığının altını çiziyorlar.
Yazarlar yaratıcılığa ilişkin geleneksel anlayışı insan davranışı araştırmalarına dayalı kanıtlarla çürütüyorlar ve yöneticilerin yaratıcı sonuçları desteklemek için grup süreçlerini nasıl biçimlendirebileceklerini gösteriyorlar. Yaratıcı düşünmenin temelinde yatan grup dinamiklerini açığa çıkarıyorlar. Yaratıcı sürecin adımlarını ayrıntılı olarak analiz ederek yaratıcı ekiplerin yönetimde yararlanılacak ipuçları ve özel teknikler öneriyorlar.
Dorothy A. Leonard Harvard İşletmecilik Okulu'nda iş idaresi profesörüdür ve araştırma direktörlüğü yapmaktadır. Walter C. Swap Tufts Üniversitesi'nde psikoloji profesörüdür.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756225165
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-02
Çeviren
İbrahim Bingöl,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat