Uzun vadeli iş başarısını sağlayan ne işletme mükemmelliğidir ne de yeni iş modelleri; başarının sırrı: Yönetim Buluşçuluğu
Yeni bir düşünme ve yönetim tarzı
Yaşam biçimimizi kökten değiştiren büyük ürün buluşlarına tanık olduğumuz 21. Yüzyıl, yönetim alanında da yenilikleri beraberinde getirdi. Şirketinizin performansını sınırlayan yönetim şekli evrim geçirmeye başladı bile.
“Hamel“ dünyanın en iyi strateji gurusu
Yönetimin Geleceği, bu değişkenlerin ışığında; dünyanın en tanınmış yönetim uzmanlarından biri olan ve MESS tarafından yayımlanan Devrimin Başına Geçin adlı kitabı ile tanıdığınız Gary Hamel tarafından kaleme alındı. Hamel dünyanın en iyi strateji gurusu ve emsali olmayan bir yönetim buluşçusu olarak adlandırılıyor.
Gary Hamel, yönetimin geleceğini önce düşlememiz sonra yaratmamız için atılması gereken adımların ana hatlarını çiziyor. Yönetimin buluşçuluğunun eşsiz kapasitesini gözler önüne seren kitap, bize yarının en iyi uygulamalarını bugünden yaratmak için detaylı bir rehber olacaktır.
Yönetimin buluşçuluğu neden önemlidir?
Gary Hamel kitabında, son yarım yüzyılda teknolojide, yaşam tarzlarında ve jeopolitikte tanıklık ettiğimiz birçok değişiklikle kıyaslandığında, değişimin yönetim alanında düşük bir hızla evrim geçirdiğini gözler önüne seriyor.
Yaklaşık bir asır geride kalmış yönetimin büyük icatlarla dolu büyüme çağı ve yönetim uygulamaları bir zamanlar olduğu gibi hızlı evrim geçirmiyor ama 21. Yüzyıl işletmelerinin karşılaştığı ortam hiç olmadığı kadar hareketli. Bu hareketliliğe ayak uydurabilmek için yazar belirgin şekilde farklı, oldukça büyük ve bizi kara kara düşünmeye iten, yönetim meydan okumalarını göğüsleyebilmenin detaylarını sunuyor. Okuru 21. Yüzyıl'a uygun ilkeleri, süreçleri ve yönetim uygulamalarını yeniden yaratabilmek için gerekli araçlarla donatıyor. Dört bölümden oluşan kitabın birinci bölümü yönetimin buluşçuluk esaslarına ışık tutarken diğer bölümler yönetimin geleceğini tasarlamanın karşımıza çıkartacağı fırsatları ünlü şirketlerin uygulamaları ile gözler önüne seriyor.
21. Yüzyıl'ın yönetim öncüleri olun
Gary Hamel, 'Geleceğe dair bana ait fikirleri size satmak yerine kendinizinkileri oluşturmanıza yardımcı olmak istiyorum' dediği Yönetimin Geleceği adlı kitabında; yönetim buluşçuluğunun işletmeler açısından önemini, uygulamada yönetim buluşçuluğunu, yönetimin geleceğini hayal etmenin yarattığı fırsatları ve her gün yapabileceklerinin en iyisini vermeleri için çalışanların nasıl esinlendirilmeleri gerektiğini okurlarına sunuyor. Yeni yönetim fikirlerini yeni yönetim uygulamalarına dönüştürme işini ayrıntılı bir şekilde aktaran kitap, etkin bir yönetim buluşçusu olmanıza da zemin hazırlıyor. Yazar kitabı yazma amacını 'okurlarını, 21. Yüzyıl'ın yönetim öncüsü haline getirmek' olarak açıklıyor.
Yönetimin geleceğini hayal etmek...
Bu kitap; bürokrasiyi, sistemi, kurumsal yaşamı sorgulayan ve çalışanların kendilerini yönetecek kadar zeki olduklarını düşünen herkes içindir. Eğer bu sizseniz, o zaman hoş geldiniz.
Yönetimin Geleceği Amazon'un 2007 yılı iş kitapları listesinde 1. sırada yer alıyor
İçindekiler
Önsöz
Teşekkür
1. Kısım: Yönetimin Buluşçuluğu Neden Önemlidir?
Yönetimin Sonu mu?
Nihai Avantaj
Yönetim Buluşçuluğu İçin Bir Gündem
2. Kısım: Uygulamada Yönetim Buluşçuluğu
Amaç Topluluğu Yaratmak
Buluşçuluk Teorisi Kurmak
Evrimsel Avantaj Hedeflemek
3. Kısım: Yönetimin Geleceğini Hayal Etmek
Prangalardan Kurtulmak
Yeni İlkeleri Kucaklamak
Sıra Dışı Olandan Öğrenmek
4. Kısım: Yönetimin Geleceğini İnşa Etmek
Yönetimin Buluşçusu Olmak
Yeni Yönetimi Biçimlendirmek
Notlar
Yazarlar
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789756589953
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Çeviren
Fezal Gülfidan,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat