Yaratıcılık Fabrikasıİşyerinizi Bir Fikir Jenaratörüne Dönütürmek İçin Pratik Öneriler

%25
Yaratıcılık Fabrikası,Jack Foster
İşyerinizi bir fikir jenaratörüne dönüştürmek için pratik öneriler
Geleneksel liderliğin ötesine geçin... Bir “fikirci“ olun ve şirketiniz yaratıcılık kıvılcımlarıyla dolsun...
Yeni ve Özgün fikirler bir şirketin en güçlü rekabet avantajıdır. Jack Foster bu kitabında bütün bir kuruluşta yaratıcı dehanın nasıl tutuşturulabileceğini gösteriyor. Foster son derece keyifli ve enerjik üslubuyla, yeni ve taze fikirlerin boy attığı bir işyeri ortamı nasıl oluşturulabilir sorusunun yanıtını arıyor. Tek amaçları sürekli fikir üretmek olan önde gelen reklam şirketlerinde edindiği deneyimlerden yararlanarak düzinelerce canlı, neşeli ve çoğu kez şaşırtıcı, ama hepsi de pratik öneriler sunuyor: neden yalnızca hoşlandığınız kişileri işe almalısınız, neden elemanların kendileri istemese de tatil yapmalarında ısrar etmelisiniz, neden verimlilik bazen verimsizdir, büyük harfle “Liderlik“ taslamak yerine bazen soytarılık yaparak daha başarılı olabilirsiniz? Yaratıcılık Fabrikası geleneksel liderlik anlayışını altüst ediyor ve anlayış, güven ve açık yürekliliğin beklenmedik, hayat dolu bir yaratıcılığı nasıl özgür bıraktığını gösteriyor.
Jack Foster 50 yıldır reklamcılık sektöründe çalışıyor ve o zamandan beri fikirler üretiyor. Los Angeles'teki Foote, Cone&Belding firmasında yaratıcı müdür olarak çalıştığı 15 yıl zarfında şirket büyüyerek Batı Yakasının en önde gelen reklam şirketine dönüştü. Aynı zamanda kendisi düzinelerce reklam ödülü kazandı ve Los Angeles Yaratıcılık Kulübü tarafından “Yılın En Yaratıcı Kişisi“ seçildi. Fikirlere Nasıl Ulaşılır adlı bir kitabı daha olan Jack Foster 49 yıl önce Nancy ile evlendi. “Bu benim en iyi fikrim oldu“ diyor. Santa Barbara'da yaşamaktalar.
Larry Corby Londra doğumlu. 15 yıl Latince öğrendikten sonra reklamcılık işine girmeye karar verdi. Birçok reklam ajansında çalıştı. Jack Foster'la 35 yıl önce Erwin Wasey reklam şirketinde tanıştı ve sonra Foote, Cone & Belding'de tekrar karşılaştılar. Yaklaşık 17 yıl birlikte çalıştılar.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756225271
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
141
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-04
Çeviren
Ekin Duru,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat