Kadın liderler için karar alma stratejileri
Kariyer merdivenini tırmanan kadınlar evli ve erkek yöneticilerden daha farklı, “kadınca“ ikilemleri aşarlar. Bir yanda başarının önlerini açtığı yeni fırsatlar, üst görevler için kendilerini yetiştirme çabası; diğer yanda “erkek gibi davranma“ baskısı, kadın olarak karşılaştıkları zorluklar, iş ve yaşam dengesi sorunları...
Kaderini Kontrol Et kadın liderin nereye, neden, nasıl yolculuk ettiğini, yolda karşılaştığı riskleri yaşamöyküleriyle anlatan bir kitap. Başarılı kadınlara önemli yol ayırımlarında kendileri açısından en doğru kararı alabilmeleri için stratejiler öneriyor.
Kadın ve erkek liderlik tarzlarını harmanlayarak daha hızlı gelişip güçlenmeyi, bu amaçla kadın lider yetiştirmeyi hedefleyen kurumlar açısından da yararlı bir kaynak.
Maria N. Ruderman Kuzey Carolina, Greensboro'daki Yaratıcı Liderlik Merkezi'nde araştırmacıdır. Kadınların kariyer gelişimi ve örgütlerde çeşitliliğin yönetim süreçleri üzerindeki etkileri konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Patricia J. Ohlott Yaratıcı Liderlik Merkezi'nde araştırma asistanı olarak çalışmakta ve kadınların kariyer gelişimi ve örgütlerde çeşitliliğin yönetim süreçleri üzerindeki etkileri konusunda çalışmalar yapmaktadır.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756225394
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
268
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-10
Çeviren
Sinem Özer,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat