Yedi Günlük Hafta Sonu (Ciltli)21.yüzyıl İçin Daha İyi Bir Çalışma Tarzı

%25
Yedi Günlük Hafta Sonu,Ricardo Semler
Çalışma ile Kişisel Yaşam Arasında Denge Kurmak
Hafta içi uzun saatler çalışmayı, hafta sonu eve iş götürmeyi herkes bilir-ama pazartesi günü öğleden sonra sinemaya gitmeyi çok azımız biliriz. Ricardo Semler biliyor. Kuşkusuz herzaman sinemaya gidecek vakti olmuyor-kimi zaman bunun yerine oğluyla birlikte ördekleri beslemesi gerekiyor.
Yedi Günlük Hafta Sonu' da Semler küçük bir aile işletmesini nasıl sonr derece karlı-ve ilk baştaki şirketin 40 katı büyüklüğünde-bir imalat ve hizmet şirketine ve bir yüksek teknoloji jeneratörüne dönüştürdüğünü anlatıyor.
Bunu başarabilmesinin nedeni hem kendisi hem de 300 çalışan için hassas bir çalışma-kişisel yaşam dengesi kurabilmesinde yatıyor. Bütün kuruluşlar Semco 'ya benzemeye çalışabilir. Her çalışan tıpkı Semler ve çalışanları gibi hayatın keyfini çıkarabilir. Semler bunu kendi işletmelerinin günlük faaliyetlerinden alınma örneklerle kanıtlıyor.
Kendi radikal fikirlerini 20 yıl boyunca test ettikten sonra, bu kitap çalışma ile yaşam arasında bir denge bulmanın sadece kolay olmakla kalmadığını, bunun yedi günlük hafta sonunu yaratmanın doğal bir sonucu olduğunu gösteriyor.
(Arka Kapaktan)
Stok Kodu
9789756225714
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
316
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-06
Çeviren
Ahmet Kardam,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat