Liderlik Yeteneklerinizi Geliştirme Kılavuzu
Herkes daha iyi, daha kusursuz bir lider olabilir. Herkes diğerlerinin daha iyi sonuçlar elde etmesi ve güçlerini artırması için mevcut potansiyelini daha iyi kullanabilir. İyi bir lider olmak kolay değil. Kusursuz bir liderliğin kesin ve basit bir formülü de yok. Ama nasıl iyi bir lider olunabileceğini öğrenmek mümkün. Bu kitap, bir beceriler dizisi doğrultusunda mevcut liderlik yeteneklerinizi ölçüp değerlendirmenize yardım edecek yöntemleri ve bu yetenekleri nasıl geliştirebileceğinizi anlatıyor.
Kusursuz Liderlik herkesçe öğrenilebilir, sonuçları ölçümlenebilir ve etkisi kanıtlanmış teknikler sunuyor. Başkalarına yön vermede sizi yönlendirecek pratik bir kişisel liderlik programı öneriyor. Liderlik yeteneklerinizi nasıl geliştirebileceğinizi, sunulan teknikleri uyguladıktan sonra sonuçlarını nasıl ölçebileceğinizi gösteriyor.
Susan Bloch, Whitehead Mann'ın Liderlik Danışmanlığı departmanında Profesyonel Hizmetler Küresel Başkanı'dır.İş Psikolojisi uzmanı olarak 90'lı yılların başından beri yönetici koçluğu ve liderlik gelişimi alanlarındaki çalışmalara öncülük etmektedir. Bloch “olgun ve başarılı insanlar bundan daha iyiye gidemezler“ şeklindeki genel inanışın öteden beri karşısında oldu. Dünyanın her yanından başkanlara, genel müdürlere ve üst düzey yöneticilere koçluk hizmeti verdi. Columbia Üniversitesi mezunu olan Bloch, Kogan page tarafından yayımlanan Employability ( İstihdam Edilebilirlik) adlı kitabın da yazarıdır.
Philip Whiteley yönetim alanında -özellikle de insan yönetimi alanında- uzmanlaşmış bir yazar ve gazetecidir. Çeşitli iş yayınları için yazan Whiteley'in The Times'da yönetici ücret politikaları üzerine yazdığı haftalık bir köşesi vardır. Ayrıca Çalışma Vakfı için makaleler yazmaktadır. Bunlara ek olarak, iş dünyasından insanlara yazı yazma teknikleri ve gelişmiş dil yeteneklerinin iş yaşamında düşünme ve karar vermeye nasıl yardımcı olduğu konusunda koçluk hizmeti vermektedir. Kusursuz Liderlik, Whiteley'in yayımlanan dördüncü kitabıdır.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756225288
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
196
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-04
Çeviren
Ümit Şensoy,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat