Çocuk Üniversitesi-İkinci Yarıyıl (Ciltli)Çocuklar Soruyor - Bilginler Yanıtlıyor

%25
Çocuk Üniversitesi İkinci Yarıyıl (Ciltli),Ulla Steuernagel

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Sahi, Yıldızlar Neden Gökten Düşmez?
Çocuğumuz göğe bakıp bu soruyu sorarsa, ne cevap vereceğiz? Ya da 12 yaşındaki oğlumuz karşımıza geçip, “ben, neden benim?“ dese. Veya 8 yaşındaki kızımız, “neden rüya görüyorum?“ sorusunu mutlaka yanıtlamamızı istese.
Büyük ilgi uyandıran Çocuk Üniversitesi - Birinci Yarıyıl kitabı gibi, bu kitap da sadece 8-15 yaş grubunda yer alan çocuklara değil, anne babalara, dede ve ninelere de hitap ediyor. Ayırt edici özelliği, en karmaşık bilimsel konuları herkesin anlayacağı şekilde ve esprili bir dille anlatması.
Çocuk Üniversitesi-İkinci Yarıyıl da birincisi gibi, 8 konuyu işliyor. Tübingen'deki 529 yıllık Eberhard Karls Üniversitesi'nde gerçekleştirilen seminerlerde Nobel ve Leibniz Ödülü (Almanya'nın en büyük bilim ödülü) almış 8 profesör amfileri dolduran çocuklarla birlikte aşağıdaki konuları ele almış:
Bitkiler neden büyür?
Neden rüya görürüz?
Neden işitebiliyoruz?
İnsanları neden klonlamamak gerekir?
Neden yetişkinlerin çocuklardan daha fazla şey yapma izni vardır?
Antik Yunan heykelleri neden çıplaktır?
Ben neden benim?
Yıldızlar neden gökten düşmez
“Çocuk Üniversitesinin en önemli özelliği çocuklara merak ettikleri konularda bilgi verirken, hatta çoğu zaman bilimin kapılarını aralarken çocuk dünyasını ve imgelerini çok iyi kullanıyor olması... Çocuk Üniversitesi, 8-15 yaş çocuklar için hazırlanmış olsa da yetişkinlerin de okuyabileceği bir kitap. Çünkü kitap bilimi herkes için anlaşılabilir kılıyor bir anlamda...“
- Radikal Kitap - Kitap yazısından
“Bir çocuğun bilime yaklaşması, aydınlık dimağlar yaratılması hiç zor değil. Çocuk Üniversitesi eğitimin insan hayatındaki yerini açık bir şekilde ortaya koyuyor.“
-Remzi Kitap Gazetesi
Stok Kodu
9789756225646
Boyut
170-245
Sayfa Sayısı
223
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Çeviren
Kızılca Yürür,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat