Değerli okuyucu!
Türkiye 2000li yıllarda ciddi bir o kadarda çözülmesi zor. ama kendi istikrarı içinde çözümü gerekli birden fazla alanda ikilemeler yaşadı.
2002 yılı Türkiye açısından birçok anlamda bir milattır. Nedenine gelince Türkiye'yi 21. yüzyıla taşıyacak bir kadro, birbiri ile aynı hedefe kilitlenmiş bir ekip. bir ortak akıl hareketi yani Ak Parti'nin iktidara gelmiş olmasıdır.
Ülkemiz siyasi, ekonomik, kültürel ve dış politika endeksli alanlarda büyük bir değişim ve dönüşüm süreci içindedir. Bu değişim ve dönüşüm alanları makro düzeyde Türkiye'nin bir taraftan küreselleşmesi'. Avrupalılaşması'. Ortadoğu da hâkim güç olması', 'zenginleşmesi', veyahut kendi stratejik konumunun farkına vararak "Bölgesel Güç" konumuna gelmesi gibi nitelemeler bu büyük dönüşümün iz düşümleridir. Mikro alanlarda ise bu değişim ve dönüşümün etkileri başta siyasi istikrara, 'ekonomik büyümeye', 'demokrasi standartlarının yükseltilmesine', sosyo-kültürel zenginliklerin korunmasına' ve 'toplumsal/bireysel özgüven artışı' gibi daha da çoğaltabileceğimiz pozitif yaşam politikalarına yol açmıştır.
Bu eserde öne çıkarmaya çalıştığımız hikâyenin esprisi. Ak Parti iktidarı ile başlayan "yeni siyaset anlayışı" ve bu minvalde şekillenen değişim ve dönüşümü ülkemizin temel sorun alanları ve hizmet alanlarıyla bağını kurarak çeşitli dönemlerde ulusal gazetelerde ve aktüel dergilerde fikrimizi beyan ettiğimiz yazılarımızın toparlanmasından çıkmış olmasıdır.
Keyifle okuyacağınız ve okuduğunuzda da başta "iç dünyanızla birlikte ufkunuza" ve "siyasete bakış açınıza" çok şey katacağını düşündüğüm bu küçük eserle sizleri baş başa bırakmak istiyorum,
Stok Kodu
3001885100004
Boyut
135-200
Sayfa Sayısı
152
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat