Karanlıktan Aydınlığa Depresyonu Zen İle Aşmak

%25
Karanlıktan Aydınlığa Depresyonu Zen İle Aşmak,Philip Martin
On yedi yaşındayken iki arkadaşımla birlikte Ontario'nun güneyindeki vahşi bölgeye bir kano gezisine gitmiştim. Yanımızda birkaç konserveden başka bir şey yoktu. Hiçbirimiz deneyimli değildik.
Bu yolculuğu ayrıntılı birkaç harita ve kendi iç kaynaklarımız dışında hiçbir şeye bel bağlamadan, hiçbir yardıma gerek duymadan yapabileceğimizi düşünmüştük. Beşinci gün kaybolduk! Otuz yedi yaşında kendimi ciddi bir depresyonun içinde buldum. Yaşadığım, tıpkı kano yolculuğunda yaşadıklarım gibiydi. Bilmediğim bir bölgede kaybolmuştum yine.
Elinizdeki kitap, adı depresyon olan yabancı bir ülkeden çıkışta kullanılabilecek bir kılavuz; haritanın tek başına yetersiz olduğunu görmüş olan ve bölgeyi tanıyan biri tarafından yazıldı. İçsel kaynaklarımızı nasıl kullanacağımızı ve çevremizdeki işaretlere nasıl kulak vereceğimizi gösteren bir rehber bu. Bir olgunlaşma, iç görü ve kendini gerçekleştirme rehberi.
Dileğim, depresyon acısı çeken insanlara hayata geçirilebilecek bir yardım sağlamak. Bu kitabın, o acıyı ve belki de hepimizin paylaştığı bu hayatın daha derin acılarını yaşayan sizlere yol arkadaşı olması umuduyla.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758363179
Sayfa Sayısı
166
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-01
Çeviren
Billur Cavidan Yılmazyiğit,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat