Ruhlar Tesadüfü Sever İç sesinizin sizi bir şeyi yapmanız ya da yapmamanız konusunda kuvvetle uyardığı zamanlar olmuştur mutlaka. Ya da içinden çıkamadığınız bir sorunla boğuşurken girdiğiniz bir kitapçıda tam da aradığınız yanıtı sunan bir kitabı "buluverdiğiniz".
Rüyalarınızda aynı sırada gerçekten yaşanmakta olan şeyler görmüş olabilirsiniz.

Ya olasılık hesaplarıyla pek açıklanamayacak tekrarlara ne demeli' Tesadüfü aşan böyle olaylara onları "sıradan" rastlantıdan ayırmak üzere "anlamlı rastlantı" adı veriliyor. C.G.Jung'un bu olgu için önerdiği kavram ise eşzamanlılık.

Adı her ne olursa olsun, olgular arasında sıkı dokunmuş bir ağ var. Mantıklı zihnin ve beş duyunun kavramakta, anlamlandırmakta yetersiz kaldığı bir "bağlantı ağı" bu. Kadim kültürlerde söylendiği gibi, bir kelebek kanat çırptığında bütün evren etkileniyor.

Elinizdeki derleme, yaşanmış "anlamlı rastlantı" öykülerinden oluşuyor. Aktaranların her birini derin bir gizem ve evrende yalnız olmadığımız duygusuyla dolduran şaşırtıcı öyküler bunlar. Bizi varoluşu yeniden düşünmeye itiyor ve Joseph Campbell'in sözünü anımsatıyorlar; Yaşam çözülecek bir problem değil, Yaşanacak bir gizdir.
(Arka Kapak) Ruhlar Tesadüfü Sever, Ötesi Yayınları, Phil Cousineau ; Çev.: Levent Astekin, 9789758363155, Phil Cousineau
Stok Kodu
9789758363155
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Phil Cousineau ; Çev.: Levent Astekin
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat