On Nokta Otuz Üç ya da Milim Milim BilimMilim Milim Bilim

%30
On Nokta Otuz Üç,R.aşçıoğlu
Belki de Türkiye'nin yaşadığı bunca olumsuzluk, bir türlü üretemediğimiz bir yığın değeri “babamızın malı gibi“ tüketme hırsımızdan kaynaklanıyor. Ya da içinden bir türlü çıkamadığımız bilimsel sentezleri, öğrencilik yıllarımızda başımıza bela olarak gördüğümüz matematik ve fen kitaplarından beynimize aktarmamamızdan.
Kitabın amacı aslında bir bilim eğitiminden çok, Türk insanını; bilimsel çalışmalardan ve bu çalışmalarda uygulanacak sistemden yola çıkarak, dünyanın bugün artık unutmaya yüz tuttuğu, sanayi devrimi yıllarında ve sonrasında ortaya çıkan, bilimsel değerlerin ve bu değerler tarafından üretilen ve insana sunulan makinaların temel üretim aşamaları ve temel çalışma teknikleriyle ilgili bilgi sahibi yapmaktır.
Kitap klasik bir bilgi (bilim) kitabı değil, yediden yetmişe tüm Türkiye'ye, dünyadaki sanayi ve üretimin aşamaları bir bir anlatılarak, tüketim alışkanlıklarının değişmesi çabasına yönelik aktüel bir çalışmadır.
On Nokta Otuzüç'te nesi derseniz, bizce bu ifade sanayi devrimi ile başlayıp bu güne kadar gelen bilimsel çalışmaların başlangıç noktasıdır. Nasıl mı? Cevabı bu kitapta bulacaksınız.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789757891468
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
275
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat