Çözümün Şafağında Kürt SorunuMustafa Akyol ile Söyleşi

%20
Çözümün Şafağında Kürt Sorunu,Enver Sezgin
Kürt sorununun çözümünü istiyorsak toplumun değişik kesimlerinin bir mutabakatını aramamız gerekecektir. Bu ise yeni bir "siyaset tarzı ve ona uygun bir dil geliştirerek mümkün olacaktır. Daha değişik bir ifade ile bugün için "yeni bir zihinsel alan yaratmamız gerekmektedir. Yani bir zihinsel değişim kaçınılmazdır. Bunun için her şeyden önce fikirlerin her hangi bir engelle karşılaşmadan özgürce ifade edilmesi ve tartışılması gerekmektedir. Kastedilen "engel" salt yasalardan ileri gelen kısıtlamalar değildir. Aynı zamanda kimsenin kimseyi dışlamadığı, çözüm ile ilgili her türlü öneri ve düşüncenin dikkate alınıp değerlendirildiği bir psikolojik ortamdır kastedilen.
Mustafa Akyol kendi deyimiyle "üniversite yıllarına kadar Kürt sorunu ile karşılaşmamıştır ve Boğaziçi Üniversitesinde okuduğu bir kitapla birlikte bu sorunu tanımaya başlar. Konuya ilgisi artar. Master tezini Kürt sorunu üzerine yapar. Sonra bir de aynı konuda kapsamlı bir araştırma kitabı yazar.
Mustafa Akyol ile sohbet tarzında gerçekleş-tirdiğimiz bu söyleşi kitabında daha çok günlük hayattan yola çıkarak yaşadığımız problemler ele alınıyor. Kitapta, Kürt sorununun farklı boyutları ile ilgili çözüm önerilerini de bulabilirsiniz.
Stok Kodu
9789754472691
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
96
Basım Tarihi
2009-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat