Başından sonuna bir bilinç akışı fırtınası!
Eğer kitaplardan özel cümleler toplama merakınız varsa bu kitabı okurken yanınıza kağıt kalem almayı ihmal etmeyin.
Eski Dostlar, bir dönem devrim yapmaya çalışan bir grup gencin hikayesini anlatıyor ama bilindik yöntemlerle değil. İnce ince işlenmiş ruhsal ayrıntılar olaylardan daha çok soluk soluğa okunuyor.
Romanın her bölümü farklı bir karakterin aynı dönemde ve ortamda yaşadıklarını, duygularını ve düşüncelerini ele alıyor. Herkesin olaylara verdiği tepkileri, geçmişteki ve şimdiki psikolojik durumunu, bugünkü maddi olanaklarını, aşklarını ayrı ayrı yaşayabiliyoruz. Hiçbir romanın başkahramanı değil. Hepsinin tek bir rolü var, o da geçmişlerinden şehre yaptıkları yolculuklarına, büyük buluşma yemeği öncesinden sonrasına kadar yaşadıklarını toparlayıp en büyük düşmanları olan düzenin ağına nasıl düştüklerini anlatıp, doğru ve yanlışın zaman içinde nelere dönüştüğünü aktarmak.
Globalizm karşıtı en büyük yazarlardan biri olan Rafael Chirbes, var olan ekonomik ve politik sistemlerin içinde yaşayan insan profilini, karşıt ve yandaşlarını, yaşam kalitelerini ve psikolojilerini görmeyi bilen gözlerin beğenisine sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789754472523
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-10
Çeviren
Ceren Balamir Vartanlı
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat