Bilgisayar Haberleşmesi ve Ağ Teknolojileri

%5
Bilgisayar Haberleşmesi ve Ağ Teknolojileri,Bülent Örencik
Bilgisayar Haberleşmesi ve Ağ Teknolojileri "Bilgisayar Haberleşmesi ve Ağ Teknolojileri" adlı bu kitap hem profesyoneller hem de öğrenciler için yararlı bir referans kitaptır. Üniversitelerde verilen iki veya üç dersin konularını kapsamakta olup bilgisayarla ilgili eğitim alan bireylerin başucu kitabı olma özelliğindedir. Konuların üç kısım altında toplandığı kitabımız 24 bölüm ve 4 ek'ten oluşmaktadır. Kısımların başlıkları ve anahtar sözcükleri aşağıda verilmiştir:
Sayısal Veri İletimi / OSI Başvuru Modeli
Birinci kısımda bilgi "bilgisayar haberleşmesi" ilgili kavramlar ve temem bilgiler çizimlerle desteklenerek ele alınmıştır. Bu kısımda sayısal iletişim, hata sezme ve düzeltme teknikleri (LRC ve CRC), asenkron seri iletişim, OSI başvuru bodeli, ağ katmanı, veri-bağı katmanı, HDLC veSDLC gibi veri-bağı katmanı protokolları ve V.35, RJ45 gibi fiziksel katman standartları ele alınmıştır.
Bilgisayar Ağları ve Ağ Teknolojileri (Computer Networks)
İkinci kısımda anahtar (switch), yönlendirici (router) güvenlik duvarı (firewall) gibi ağ bağlantı cihazları; Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10GbE, ATM, FDDI gibi LAN teknolojileri; IEEE 802.11x, HiperLAN, Bluetooth, WiMAX, HomeRF, GSM gibi kablosuz ağ teknolojileri; X.25, ISDN, ADSL, Frame Relay gibi WAN teknolojiler; ağ güvenliği ve güvenlik duvarı uygulaması dahil yapısal kablolama ele alınmıştır.
İnternet Teknolojisi (TCP/IP, IPsec, IPv6...)
Bu kısımda, herşeyden önce TCP/IP protokol kümesi, TCP/IP mimari yapısı, TCP ve UDP ulaşım katmanı protokolları, IP v eICMP yönlendirme katmanı protokolları, PPP ve IP NAT, IPv4 adresleme mekanizması, IPv6 adresleme mekanizması, IP güvenlik mekanizması ve IPsec, yeni nesil İnternet yönlendirme protokolu IPv6, İSS bileşenleri, soket programlama konuları ele alınmıştır.
Yararlı Ekler:
Ek A. Yardımcı Ağ Komutları
Ek B. Seri Kablo Sonlandırması
Ek C. RJ45 Ethernet ve ISDN Kablo Sonlandırılması
Ek D. Ağ Sözlüğü Bilgisayar Haberleşmesi ve Ağ Teknolojileri, Papatya Yayıncılık, 9789756797006, Bülent Örencik, Rifat Çölkesen
Stok Kodu
9789756797006
Boyut
185-240
Sayfa Sayısı
480
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-5
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat